Légiutas-kísérők elárulták, milyen típusú utasokat utálnak a legjobban

Nem szép szó, de ez van.

„Kaputetvek” – így nevezik azokat az utasokat, akik már jóval azelőtt ott ólálkodnak a beszállókapu körül, hogy a tényleges beszállás megkezdődne.

A kifejezés egy 2005-ös FlyerTalk vitafórumon született. Egy felhasználó alkotta meg, hogy leírja vele azokat a kapunál türelmetlenül várakozókat,

akik minél előbb be akarnak szállni a gépbe, hogy több helye legyen a csomagjuknak a fej feletti tárolóban.

A korábban nyolc évig légikísérőként dolgozó Brian Hart Hoffman nagyon utálta ezt az utastípust, mert „nincs rá szükség, és abszolút akadályozza a beszállás menetét”. Szerinte az így viselkedők, „azt a látszatot keltik, mintha fontosabbak lennének a többi utasnál”. A „kaputetvek” egyébként nemcsak a felszállást késleltethetik, hanem azt is akadályozhatják, hogy mások rendesen megérkezzenek a leszállt járatról.

Más szakértők is egyetértenek Brian Hart Hoffmannal, mondván a „kaputetvek” késést okozhatnak. Rich Henderson korábbi légiutas-kísérő szerint ezek az emberek néha a személyzetet vagy a takarítókat is akadályozzák abban, hogy feljussanak a repülőgépre. Samantha Facteau, a Delta Air Lines szóvivője azt mondja, hogy a beszállókapu zsúfoltsága megnehezítheti a fedélzetre jutást a segítségre szorulók és a mozgáskorlátozottak számára.

Kristie Tse pszichológus magyarázata szerint „a beszállókapuk előtti zsúfoltság gyakran a szorongás és az irányítás iránti vágy keveredéséből fakad”. Hozzátette: „Sokan nyomasztó késztetést érezhetnek arra, hogy biztosítsák a pozíciójukat, mert attól tartanak, hogy ha nem cselekszenek gyorsan, lemaradhatnak, vagy egyéb következményekkel kell szembenézniük.”

Nem vitás, a légiutas-kísérőknek nehéz dolguk van. Mindenben segítenek a fedélzeten az italok és ételek felszolgálásától kezdve az ideges utasok megnyugtatásáig, plusz vészhelyzetben megmenthetik az életünket. Más szóval, tudnak egy-két kulisszatitkot – és ez magában foglalja azt is, hogy mi az, amit soha, de soha ne együnk vagy igyunk repülés közben. 

(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)

 

utastípus | utazás | utálják | légiutas-kísérők | repülés

FOLYTASD EZZEL

Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat

Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Itt van az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted az őszi hagyományokat
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom