Néhány dolog határozottan meg fog változni, de vannak olyanok is, amelyek valószínűleg sokáig velünk maradnak.
Annak ellenére, hogy világszerte napról napra nő az oltottak száma, az utazás továbbra is kockázatosnak számít,
a szakértők szerint pedig hosszú időbe telik, míg a helyzet normalizálódni fog.
Az utazással kapcsolatos szabályozások meghozatala sem egyszerű, hiszen egyszerre kell alkalmazkodniuk az oltottakhoz, és növelniük az utazás biztonságát.
A maszkok maradnak
A maszkokat továbbra is a legjobb védekezési eszköznek tartják azok számára, akik még nem kapták meg a koronavírus elleni oltást.
Ez a megfelelő kézhigiéniával és a távolságtartással hatékony intézkedésnek bizonyult az elmúlt egy évben. Ez azt jelenti, hogy a közeljövőben ebben nem lesz változás, még az oltottak esetében sem.
A vakcinák lehetővé tehetik az utazást, de azt igazolni szükséges
A jelenleg engedélyeztetett oltások akár kilencvenöt százalékos védelmet is biztosíthatnak a Covid ellen, az oltottak pedig számos kedvezményt kaphatnak, mentesülhetnek bizonyos járványügyi intézkedések alól. Elengedhetetlen azonban az immunitás bizonyítása, melyekhez vakcinaútlevelek, digitális és online oltásigazolások szükségesek.
Nyájimmunitás
Egyes szakértők szerint az utazás akkor és azokon a területeken válik majd a jövőben biztonságossá, ahol az oltások és az átfertőzöttség révén megvalósul a nyájimmunitás.
Ebben az esetben ugyanis a koronavírus közösségi terjedése megáll, sőt, a vírus mutálódásának kockázata is csökken.
Egyes protokollok itt maradnak, míg mások lassan eltűnnek majd
Ahogy azt már kiemeltük: a maszkok viselése, a kézfertőtlenítés és a távolságtartás hosszabb ideig egy életben lévő járványügyi intézkedés marad, a testhőmérséklet mérése és a negatív tesztek bemutatásának követelménye azonban fokozatosan megszűnik majd.
A lemondási díjak megszűnhetnek
A pandémia miatt az elmúlt időszakban sokaknak kellett módosítaniuk utazási terveiket, szállodai foglalásaikat, repülőjegyüket.
A lemondási díjak és az egyéb hasonló felárak gyakorlatilag megszűnhetnek, így kívánják majd a turizmusban érdekeltek növelni az utazási kedvet és növelni az utasbiztonságot.
Számos ország igyekszik vakcinaútlevelek bevezetésével beindítani a turizmust, ilyen a Seychelles-szigetek, Grúzia és Lengyelország, ezeken a helyeken az oltással rendelkező utazók előnyt élveznek.
(Fotók: Pixabay, Getty Images)
oltás | covid | koronavírus | pandémia | covid-19 | vakcina
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
A szenvedély, az árulás és a túlvilág jelenik meg egyetlen, zsigerig ható kortárs darabban a Müpa színpadán

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!