Pár gondolat onnan, ahol már túl vannak a nehezén.
Izing Patrik, a testvérem öt éve él Kínában, ahol tanárként dolgozik egy nemzetközi iskolában. A koronavírus-járvány miatti karantén java részét pekingi otthonában töltötte február elejétől kezdve. A szigorú előírásokat (csak maszkot viselve megy ki, a lakásába kerülő bármilyen tárgyat, a bevásárolt termékeket alaposan lemossa, együttműködik a hatóságokkal stb.) a mai napig követi.
Eddig január közepétől kezdve mi, a családja aggódtunk érte Magyarországról, most, hogy a helyzet normalizálódni látszik Kínában, és Pekingben is kezd visszatérni az élet a normális kerékvágásba, a helyzet megfordul. Ezért úgy döntött, egy Facebook-posztban osztja meg gondolatait a helyzettel kapcsolatban.
Sziasztok,
Gondoltam, küldök egy kis bátorítást innen Kínából, ahol úgy fest, a nehezén már túl vagyunk.
Azt hiszem, pontosan tudom, min mehettek most keresztül. A bizonytalanságnál valószínűleg nincs rosszabb érzés. Ezt sok mindenben tudjuk kontrollálni: ha nem tudjuk, merre tart egy párkapcsolat, van-e fejlődési lehetőség a munkahelyünkön, vagy egy könyv unalmasan halad, fogjuk és elvágjuk a helyzetet ott, ahol van. A rossz hír is jobb, mint nem tudni, mi lesz.
Itt most ez nem lehetséges, és ez így is lesz egy darabig. Ezt kár szépíteni, Európa nem diktatúra, ott ez a helyzet lassabban fog helyreállni. Apró dolgokat érdemes tenni, amiket megtehetünk otthon: elfoglalni magunkat, elérhető célokat kitűzni, nyelvet tanulni online, sakkozni, vagy megismerkedni a meditációval. Ezek kicsit csillapítják majd a bennünk lévő félelmet, és le is foglaljuk magunkat valami hasznossal.
Mi sokkal többet főzünk a barátnőmmel, Irinával, sokat vagyunk együtt, csikungozunk, és ha lehet, nagyokat sétálunk. De persze videójátékokat sem játszottam ennyit tizennégy éves korom óta, mint most.
Nem akarok most elmenni a buddhizmus irányába, és elmondani, hogy mennyire is igaz az ilyen pillanatokban, hogy csak a belső értékeinkbe kapaszkodhatunk. Kicsit talán olyan most, mint amikor majd meghalunk? Mibe fogunk ott kapaszkodni? A tudat természetébe lehet maximum, mivel a gatyánk már nem lesz rajtunk. Lehet aggódni, tudom, van miért, de ha van terünk rá, akár a rengeteg jót is megláthatjuk.
Idővel otthon is minden egyre jobb lesz, és a kérdés igazából, amit fel kell tennünk majd magunknak és egymásnak, az lesz, hogy akarjuk-e egyáltalán, hogy minden visszatérjen abba, amilyen volt. Reset vagy Restart.
Kitartás és nyugalom, minden rendben lesz.
izing patrik | koronavírus-járvány | kína | peking
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!