Az idő múlásával egyre nehezebb értékes veteránautókat találni pajták rejtekében, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne még mindig kincsekre bukkanni. Az egyik ilyen gyöngyszem ez az 1973-as Dino 246 GTS, amely annak ellenére, hogy az elmúlt négy évtizedet garázsban töltötte, elképesztően jó állapotban van.
A Dino márkát eredetileg azért dobta piacra az 1950-es évek végén a Ferrari, hogy a maranellói gyártó ügyfelei számára olcsóbb, V6-os motorral hajtott sportkocsit kínáljon, amely azonban még mindig az ágaskodó paripás márka minőségét ígéri. A nevét Alfredo „Dino” Ferrari, a márkát alapító Enzo Ferrari néhai fia után kapta, és közel húsz éven keresztül, 1976-ig használták.
A pajtában talált 1973-as évjáratú Dino 246 GTS a típus pályafutása vége felé készült, és eredetileg egy olasz vásárlónak adták el, majd az autó később is az országban maradt. Újonnan egy Adelio Negri nevű üzletember vásárolta, aki a Comói-tó délkeleti partján élt, majd az autókereskedő Campanini család vásárolta meg 1981-ben, és azóta is megtartotta.
Ötven éve hagyta el tehát a maranellói gyárat, mégis mindössze két tulajdonosa volt ennek a Dinónak.
A Pininfarina által tervezett, krémfehérre fényezett karosszériája és fekete bőrkárpitja is eredeti, jó állapotban maradt fenn, nagyrészt annak köszönhetően, hogy az autót az elmúlt időben szinte egyáltalán nem vezették.
A csodás időkapszulát a Girardo & Co kínálatából lehet megvásárolni, az árát azonban csak az érdeklődő vásárlóknak árulják el. A Dino 246 GTS-ről ebben a cikkünkben olvashatsz részletesebben.

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!