Franciaország harcot indított az olcsó repülőjegyek ellen, ehhez pedig az Európai Unió segítségét is kérik. Azt akarják, hogy legyen egy minimális jegyár, ettől azt várják, hogy csökkenni fog a légiközlekedési szektor szén-dioxid-kibocsátása.
Az Euronews értesülései szerint a francia közlekedési miniszter, Clement Beaune uniós szintű megbeszélést folytat a szuperolcsó repülőjegyek megszüntetése érdekében.
"Bármi, ami arra készteti a légitársaságokat, hogy méltányosan hozzájáruljanak az általuk okozott környezeti károk költségeihez, jó dolog” – mondja Jon Worth, utazási szakértő és a Trains for Europe alapítója. Ugyanakkor hozzátette: az intézkedés lehet, hogy csökkenti azok számát, akik egy városnéző hétvégére utaznak, de
nem fogja mérsékelni a rendszeresen repülő elit utazási kedvét.
A vonatközlekedés, mint környezetbarát opció azonban nem egyértelműen kedvező alternatíva az utazóknak. A Greenpeace júliusi jelentése szerint, bár fenntarthatóbb utazási lehetőséget kínálnak, kétszer drágábbak Európában, mint a repülőjegyek. Csupán tizenkét olyan vasútvonalat találtak a kontinensen, amelyek olcsóbbnak, gyorsabbnak és megbízhatóbbnak bizonyultak a száztizenkét legfontosabb útvonalon közlekedő járatokkal szemben.
Mint ismert, Franciaország betiltotta azokat a belföldi repülőjáratokat, amelyek egy 2,5 óránál rövidebb vonatúttal helyettesíthetők.
Ebbe a kategóriába került a Párizsból Lyonba, Nantes-ba és Bordeaux-ba tartó járatai.
A klímavédelemmel foglalkozó szervezetek éppen ezért élesen bírálják a francia kormányt, és rámutatnak: az intézkedés nem elég ahhoz, hogy észrevehető változást hozzon a légi közlekedés szén-dioxid-kibocsátásában.
(Forrás: Schengenvisainfo, fotók: Getty)
franciaország | európai unió | repülő | repülőjegy | eu
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!