A festékrétegek mögött bújtak meg, de a restaurálás során előkerültek az ötszáz éves, reneszánsz kori freskók II. Albert monacói herceg palotájában.
A múlt héten nyitotta meg újra kapuit a monacói hercegi palota azt követően, hogy komplex restauráláson ment keresztül. A nagyközönség számára mostantól egészen október 15-ig látható reneszánsz kori freskókat 2015-ben fedezték fel a palota két évvel korábban megkezdett restaurálása során.
Julia Greiner, a palota vezető restaurátora szerint
ez a felfedezés merőben új művészettörténeti kontextusba helyezi mind magát az épületet, mind pedig a Grimaldi családot.
Ráadásul számos új kutatási projektet is elindított, és egy körülbelül negyven szakemberből álló csapatot is összehozott, akik az elmúlt nyolc évben a freskók feltárásán, állapotának megőrzésén dolgoztak.
Az 1197-ben épült monacói palotában a Grimaldi család lakott egészen 1297-óta. Az évszázadok során folyamatosan bővítették, felújították annak érdekében, hogy megfeleljen a változó korok divatjainak – ez lehet az egyik magyarázata annak, miért takarták el az eredeti freskókat.
(Forrás: RobbReport, fotók: Maël Voyer Gadin/Prince’s Palace Monaco)
restaurálás | monaco | palota | freskó
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!