Minden eddiginél könnyebben lehet majd felfedezni a Perzsa-öböl csodálatos országait

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Hamarosan egyetlen vízummal is bejárhatóvá válik a teljes Arab-öböl térsége.

A GCC Grand Tours Visa lehetővé teszi a Perzsa-öböl térségébe érkezőknek, hogy egyetlen vízummal fedezzék fel Bahreint, Kuvaitot, Ománt, Katart, Szaúd-Arábiát és az Egyesült Arab Emírségeket. A Gulf Cooperation Council (GCC) által 2023-ban jóváhagyott kezdeményezés célja

az utazás egyszerűsítése és a régió turizmusának fellendítése.

Az új rendszer szerint a külföldi turisták egy online portálon keresztül igényelhetik majd a vízumot, mely a hat tagállam mindegyikébe is érvényes lehet. A jelentkezési folyamat során útlevélmásolatokat, biztosítási papírokat, szállásfoglalási igazolásokat és egyéb dokumentumokat kell majd digitálisan feltölteni.

A jóváhagyott vízumot e-mailben küldik meg, de az utazóknak papíralapon is magukkal kell vinniük.

Az egységes engedély várhatóan harminc-kilencven nap közötti tartózkodást fog lehetővé tenni, ráadásul költséghatékonyabb alternatívát is kínál majd a jelenlegi rendszerhez képest.

Mint ismert, a Perzsa-öböl térségének országai most csak külön-külön igényelhető engedélyekkel utazhatók be.

(Forrás: Euronews, fotók: Getty)

perzsa-öböl | újítás | utazás | vízum | teljes vízum | könnyebség

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom