Eddig ingyenes volt, mostantól közel tízezer forintot kell fizetni az ikonikus látnivaló megtekintéséért

A turistáknak mostantól huszonöt eurót, azaz nagyjából kilencezerötszáz forintot kell fizetniük, hogy meglátogassák a Hagia Sophia-t. Az intézkedésre azt követően került sor, hogy az UNESCO új látogatókezelési tervet javasolt a történelmi hely megőrzése érdekében.

Isztambulban Európa találkozik Ázsiával, éppen ez az egyedülálló fúzió teszi olyan izgalmassá és színessé. De van egy látnivalója, ami messze kiemelkedik a város látképéből. Ez pedig nem más, mint a Hagia Sophia.

Az ezerhatszáz éves bizánci székesegyházból lett mecset Isztambul egyik legnépszerűbb látnivalója. Mostantól azonban a turistáknak súlyos összegeket kell fizetniük azért, hogy gyönyörködhessenek benne.

A mecset látogatóinak huszonöt eurós, azaz kilencezerötszáz forintos jegyet kell váltaniuk a korábban ingyenesen megtekinthető látványosságért.

A Hagia Sophia az UNESCO Világörökség része, és évente mintegy 3,5 millió látogatót fogad. A történelmi látványosság megőrzése érdekében az UNESCO azt javasolta, hogy kontrollálják a látogatószámot és gondolják újra a látogatókezelési tervüket. Ennek eredményeként biztonsági kamerákat, tűzérzékelő- és segélyhívó rendszereket telepítettek és belépődíjat vezettek be a turisták számára.

Az intézkedéstől azt várják, hogy a látogatók áramlása egyszerűsödik, csökken a túlzsúfoltság, és eredményesen meg tudják majd védeni a Hagia Sophia történelmi és kulturális jelentőségét.

(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)

Isztambul | Hagia Sophia | unesco | törökország | belépő

FOLYTASD EZZEL

Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat

Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Itt van az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted az őszi hagyományokat
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom