Egy jól sikerült butikhotel több mint egyszerű szálláshely: olyan létesítmény, ami egyszerre elégíti ki a vendégek kényelem iránti igényeit és a formatervezés iránt fogékony közösség dizájnéhségét. Mutatunk három ilyen helyet.
Hotel San Cristóbal, Baja, Mexikó
Pueblo Magicónak azokat a falvakat nevezik Mexikóban, amelyek varázslatosak, vagy… mágikusak. A 2006-ban a címet kiérdemlő Todos Santos pontosan ilyen hely, a természet csodálatos, a történelme gazdag, a kultúrája pedig színes. Az egyik oldalon a Csendes-óceán szikrázóan kék vize várja az ember, a szárazföldi oldalon pedig hegyek magasodnak fölé – vagyis Todos Santos-szal bőkezűen bánt a természet. És akkor ott a Hotel San Cristóbal, amely kifinomultságában mégis emel is a mágikus falu értékén.
Ezt az Instagram-feedekbe illő hotelt a Bunkhouse nyitotta, egy olyan cég, amely extravagáns butikhotelek működtetésére specializálódott, főleg az Amerikai Egyesült Államokban. Nem véletlen, hogy a Hotel San Cristóbal az első külföldön nyitott egységük. Nos, nem bízták a véletlenre a dizájnt, a Lake Flato nevű céggel közösen egy olyan szállót raktak össze, amely egyszerre felel meg tökéletesen minden funkciós kihívásnak, és szívfájdítóan gyönyörű.
Érdemes megfigyelni, hogyan játszanak a színekkel: a helyi parasztházakat jellemző fehér falak monokróm ragyogását élénk színekkel törik meg, legyen az egy fotel, párnák, amforák, növények.
A hotel 32 szobás, van egy nagy központi medencéje, bárja, étterme, könyvtára – ezt különösen bírjuk –, és egy saját shopja, ahol a környéken készült termékek kaphatók.
Hotel Hubertus, Dél-Tirol, Olaszország
A dél-tiroli Alpok csúcsai közé a legkevésbé sem egy feszített víztükrös, fenyőtörzsekkel kidúcolt medencét képzelnénk el, de a Hotel Hubertus pontosan ezt kínálja a vendégeinek. Ez a látványos megoldás már bőven elég, hogy a szálloda Európa egyik emblematikus pontja legyen, de ennél a Hubertus többet kínál.
A Noa tervezőiroda által dizájnolt szálloda a Dolomitok és a Rieserferner találkozásában áll, a 25 méteres Skypoolja pedig olyan, mintha belenyúlna az alpesi tájba.
A szálloda még öt másik kül- és beltéri medencével rendelkezik, de van szaunája is és a szobái, lakosztályai is minden igényt kielégítőek. A hotel nem mellékesen egy kvázi utazási irodaként is funkcionál: télen-nyáron hikingtúrákat szerveznek, telente sítúrákat a Dolomitokban, aki pedig kultúrszomját csillapítaná, érdemes felkeresnie a környékbeli kastélyokat, a Pusteria-völgyet, Brixent és Brunecket, két mesebeli szépségű hegyi kisvárost, amelyek tele van remek bárokkal.
Myconos Utopia Resort, Mikonosz, Görögország
Mikonosz az elmúlt években nem a legtökéletesebb hely, ha az ember pihenni akar, persze ez azon is múlik, miképpen definiálja a lazítást. Ha imádja a rave-partikat, EDM-től dübörgő klubokat, akkor ideális, de ha nem Ibiza jellegű élményekre vágyik, akkor lehet jobb célpontokat találni. Ahogy azonban Ibizának, úgy Mikonosznak is vannak nyugodtabb pontjai, és a Myconian Utopia Resort ilyen helynek tűnik.
A stílusos butikhotel fotóit elnézve az embernek nem is támad kedve kimenni a szálloda területéről, bőven megelégszik azzal, hogy a medence mellől vagy a szobájából nézi az Égei-tengert, az Elia beachet, a szigetet.
Némelyik lakosztályhoz külön medence tartozik, de annak sem kell bánkódnia, aki kénytelen beérni a fő látványosságnak számító infinity poollal.
Boszorkányosan jó ízléssel összerakott belső terek, tulajdonképpen simán elmenne egy haladó dizájnstúdió showroomjának.
(Fotók: Hotel Hubertus, Hotel San Cristóbal, Myconian Utopia Resort)
görögország | mexikó | hotel san cristóbal | mikonosz | dél tirol | todos santos
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!