A Német Idegenforgalmi Hivatal hat festői vasúti útvonalat ajánl 2024-re. Úgy vélik, a vonatozás tökéletes választás a családok és baráti társaságok számára, mivel út közben jó lehetőség nyílik a beszélgetésre, a játékra és a közös étkezésekre.
Koblenzből Trierbe
A természet szerelmesei számára a Moselle-i útvonal tökéletes választás, hiszen a Rajna második leghosszabb ága mellett haladva juthatnak el Koblenzből Trierbe. Az út során lenyűgöző panorámában gyönyörködhetnek, de páratlan élményt nyújt a 4250 méteres Kaiser Wilhelm-alagúton való áthaladás is. Szintén csodálatos érzés átrobogni a Bullay közelében található kétszintes hídon is, a Moselle-huroknál pedig a vonat 180 fokos fordulatot tesz, mielőtt tovább zakatolna.
Felső-Közép-Rajna-völgyön át Bingenből Koblenzbe
A hetven kilométeres útvonal mesébe illő szőlőültetvények, lenyűgöző sziklaképződmények, elbűvölő óvárosok és fenséges kastélyok között halad el, miközben az utasok felfedezhetik a Rajna mindkét oldalát. Bár maga az utazás lélegzetelállító, kifejezetten érdemes időnként megállni, hogy felfedezzék az út mentén található gyönyörű városok kincseit.
Hamburgból Syltbe
Kevesebb, mint két órába telik, hogy a nyüzsgő nagyvárosból, Hamburgból a tengerparti Syltbe érjenek az utazók. Ehhez az út Észak-Németország mocsárvidékén, North-Ostsee-csatornán, a lenyűgöző Hochdonn hídon keresztül vezet az út. A vonatozás csúcspontja kétségtelenül a tizenegy kilométeres Hindenburg-gát, amely az észak-fríz szárazföldet köti össze Sylttel, miközben áthalad a Watt-tengeri Nemzeti Parkon.
Offenburgtól Singenig a Boden-tó partján
Százötven kilométernyi sűrű fenyőerdő, látványos völgyek és lenyűgöző hegyi tájak várnak azokra, akik a Boden-tó partján vonatoznak. Az út során átkelhetnek az utazók a Hornbergi viadukton, megállhatnak a lenyűgöző tribergi vízeséseknél vagy éppen Duna forrásánál, Donaueschingennél.
Radolfzelltől Lindauig
Hetvennégy kilométeres vonatút viszi el az utazókat Radolfzelltől Lindauig, a Bodeni-tó északi partján haladva. A magával ragadó pazar vízparti panorámát szőlőültetvények, a virágokkal teli rétek, az almafás kertek és pazar műemlékek gazdagítják. Ezek közül is kiemelkedik Birnau barokk temploma és a salemi kastély, miközben tiszta napokon a távolban felsejlenek az Alpok hófödte csúcsai is.
Freiburgtól Donaueschingenig
Különleges élmény vár az utazókra a Höllentalbahnon, Németország legmeredekebb vasútján. mely Freiburgot, Breisgaut és Donaueschingent köti össze. A pazar vonatút Himmelreich és Hinterzarten között tizenkét kilométeren át emelkedik. Az út során kilenc alagúton is keresztül haladhatunk, átroboghatunk a kétszázhuszonnégy méter hosszú Ravenna viadukton is, miközben élvezhetjük a Fekete-erdőre és a Titisee-tóra nyíló lélegzetelállító kilátást.
(Forrás: Schengenvisainfo, fotók: Getty)
vonatút | vonat | Németország
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!