Helyet cserélnél a repülőn? Lehet, csak tudni kell, mikor

Kényes téma.

Sok légitársaság csupán akkor engedi meg az utasoknak, hogy a becsekkolás előtt válasszanak maguknak helyet a gépen, ha pluszban fizetnek érte. Bár a legtöbb társaság azért a lehetőségek szerint együtt ülteti le a csoportokat, van olyan vállalat, amely arról „híres”, hogy szétválasztja a barátokat és a családtagokat.

De vajon helyénvaló-e megkérni egy másik utast a helycserére?

Egy etikett szakértő elmagyarázta az erre érvényes szabályokat.

Jo Bryant szerint az, hogy egyszerűen nem tetszik, ahol ülünk, nem elég jó indok, ennél több kell: „Például, ha van egy üres szék a nagylábterű helyeknél, és az utas pedig nagyon magas, akkor jelezheti. Amennyiben nem lehetséges a csere, ne legyünk dühösek vagy bunkók, egyszerűen csak fogaduk el mosolyogva, hogy nem lehet.”

Az utasok egyébként nem kötelesek helyet cserélni egy másikkal, és valljuk be, nem valószínű, hogy szívesen váltanak az ablak vagy a folyosó mellől a középső ülésre. Érdemes megkérdezni a személyzetet, van-e szabad ülés a cseréhez, bár ennek általában kevés az esélye.

Az egyedül utazók esetében előfordul, hogy beszélgetni szeretnének a mellettük ülővel, ezt azonban nem mindig fogadja pozitívan a másik fél. Jo Bryant ezzel kapcsolatban azt mondja, jó modorra vall, ha tudomásul vesszük a mellettünk ülő személyt, de figyeljük azért a testbeszédét. Általában elég egyértelmű, hogy valaki beszélgetni akar-e, vagy sem. Legyünk segítőkészek és készségesek.

A kézipoggyász bepakolása kihívást jelenthet azok számára, akik hajlamosak néha túl sok, netán túlságosan helypazarló, vagy éppenséggel túl kevés dolgot magukkal vinni egy útra. Íme kilenc tárgy, aminek mindenképp helyet kell szorítani (a nyilvánvaló tételeken, például a személyes iratokon kívül), hogy kényelmesen utazhassunk bárhová a világban.

(Forrás: Express, fotók: Getty Images)

helycsere | utazás | fedélzet | etikett | repülő

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom