Kényes téma.
Sok légitársaság csupán akkor engedi meg az utasoknak, hogy a becsekkolás előtt válasszanak maguknak helyet a gépen, ha pluszban fizetnek érte. Bár a legtöbb társaság azért a lehetőségek szerint együtt ülteti le a csoportokat, van olyan vállalat, amely arról „híres”, hogy szétválasztja a barátokat és a családtagokat.
De vajon helyénvaló-e megkérni egy másik utast a helycserére?
Egy etikett szakértő elmagyarázta az erre érvényes szabályokat.
Jo Bryant szerint az, hogy egyszerűen nem tetszik, ahol ülünk, nem elég jó indok, ennél több kell: „Például, ha van egy üres szék a nagylábterű helyeknél, és az utas pedig nagyon magas, akkor jelezheti. Amennyiben nem lehetséges a csere, ne legyünk dühösek vagy bunkók, egyszerűen csak fogaduk el mosolyogva, hogy nem lehet.”
Az utasok egyébként nem kötelesek helyet cserélni egy másikkal, és valljuk be, nem valószínű, hogy szívesen váltanak az ablak vagy a folyosó mellől a középső ülésre. Érdemes megkérdezni a személyzetet, van-e szabad ülés a cseréhez, bár ennek általában kevés az esélye.
Az egyedül utazók esetében előfordul, hogy beszélgetni szeretnének a mellettük ülővel, ezt azonban nem mindig fogadja pozitívan a másik fél. Jo Bryant ezzel kapcsolatban azt mondja, jó modorra vall, ha tudomásul vesszük a mellettünk ülő személyt, de figyeljük azért a testbeszédét. Általában elég egyértelmű, hogy valaki beszélgetni akar-e, vagy sem. Legyünk segítőkészek és készségesek.
A kézipoggyász bepakolása kihívást jelenthet azok számára, akik hajlamosak néha túl sok, netán túlságosan helypazarló, vagy éppenséggel túl kevés dolgot magukkal vinni egy útra. Íme kilenc tárgy, aminek mindenképp helyet kell szorítani (a nyilvánvaló tételeken, például a személyes iratokon kívül), hogy kényelmesen utazhassunk bárhová a világban.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
etikett | fedélzet | helycsere | utazás | repülő
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!