Hét luxusóra, ami gyűjteménybe illik

A jól megválasztott karóra sokkal több egy hétköznapi használati tárgynál: karizmatikus kiegészítő és önkifejező eszköz, mely évszázadok szakértelmét rejti magában, miközben viselője személyiségének elválaszthatatlan részévé válik. Összegyűjtöttük hét modellt, melyek közül több talán csak órarajongó körökben ismert, mégis egytől egyig gyűjteménybe valók.

Audemars Piguet – Royal Oak

Az 1875-ben Jules-Louis Audemars és Edward-Auguste Piguet által alapított svájci óramárka, az Audemars Piguet a Patek Philippe és a Vacheron Constantin mellett a Holy Trinity of Watchmaking tagja, mely a svájci manufakturális óraipar legjobb gyártóit foglalja magába.

Az Audemars Piguet nevéhez fűződik például az első acélból készült luxus sportóra megalkotása, mely 1972-ben Royal Oak néven vált ismertté, és ma is a márka egyik legelismertebb kreációja, melyet a legendás dizájner, Gérald Genta álmodott meg.

A Royal Oak igazi úttörőnek számított nyolcszögletű formájával és a látható csavarokkal abban a korban, amikor a luxusórák piacát még a kerek, vékony formák és az arany uralta. Genta az óra nevét egyébként a Brit Királyi Haditengerészet HMS Royal Oak csatahajójától kölcsönözte – ami pedig II. Károly királyi tölgyéről kapta a nevét, e mögé rejtőzött el ugyanis az uralkodó Oliver Cromwell elől.

Patek Philippe – Grand Complications

Az Antoni Patek és Adrien Philippe által, Genfben alapított Patek Phillippe márkát a kezdetektől a svájci órakészítés kézműves hagyományai, a kifinomult mechanikai megoldások, az időtlen dizájn és a minőség jellemzi.

A világ egyik vezető luxusóra-márkája a történelem során számos királyi család kedvence volt, ma pedig szinte minden órafanatikus gyűjteményében lapul egy példány. A Patek Philippe mindig is élen járt az összetett órák megalkotásában, ez a szakértelem pedig ma – többek között – a Grand Complication modellekben ölt testet.

A Patek Philippe egyik legismertebb modelljeként a Grand Complication óráknál a kifinomult dizájn számos extra funkcióval egyesül: öröknaptár, ratrapante stopper, csillagállás kijelző és holdfázis kijelző is lapul a gyönyörű számlapokon.

Panerai – Luminor Marina 1950

Az 1860-ban Firenzében alapított Panerai karakteres stílusáról és minimalista dizájnmegoldásairól híres. A svájci és olasz génekkel rendelkező márka egy igazi férfias klasszikus, mely a Luminor Marina 1950-es modellben különösen tetten érhető.

Az 1950-es években az olasz királyi haditengerészek által viselt búvárórák újra értelmezéseként megálmodott modell tökéletesen egyesíti a modern elemeket a tradicionális Panerai órák jellemzőivel. A titániumtokkal és borjúbőr szíjjal rendelkező, letisztult modell háromnapos járástartalékkal rendelkezik, az ehhez tartozó indikátort azonban – más Panerai modellekkel ellentétben – nem elöl, hanem az óratok hátulján helyezték el, így őrizve meg az óralap letisztult jellegét.

Piaget SA – Altiplano 900P

A Georges Edouard Piaget által La Côte-aux-Fées-ben, Svájcban alapított márka a férfiórákhoz képest vékonyabb stílusáról és egyedi megoldásairól híres: a lebegő óralapok olyan értékes kövekből készülnek, mint a lazurit, a türkiz, onyx vagy tigrisszem.

A 2014-ben megjelent Altiplano 900P modellben a manuálisan felhúzható kaliber a világon eddigi legvékonyabb, 3,65 mm-es óratokkal párosul. Az Altiplano 900P egy kifinomult, pehelykönnyű, mégis férfias modell, mely igazi úttörőnek számít az ultravékony óramozgalom terén.

 

Maurice Lacroix – Masterpiece Chronograph Skeleton

A mindössze alig több mint negyven éve, 1975-ben indult svájci Maurice Lacroix a tradicionális svájci kézművesség és a házon belüli gyártási folyamatok kiváló összehangolásának köszönhetően fiatal kora ellenére hamar a luxusórák világába küzdötte magát.

Az 1990-es években megjelent Les Mécaniques modellel a márka még inkább az élvonalba került – a ma Masterpiece néven ismert kollekció a márka legismertebb modelljeit foglalja magába, melynek minden egyes darabját a dizájn, az innováció és a kézművesség tökéletes összhangja jellemez. Ezek a Chronograph Skeleton modellben is visszaköszönnek, melyet a szigorú strukturális elvárásokkal párosuló egyedi, nyitott óralap tesz igazán különlegessé.

Hublot – Big Bang

Szintén a svájci fiatalok körét erősíti az Hublot is, mely 1980-ban indult, a márka mégis legalább annyira megkapó és eredeti, mint patinásabb társai.

Az Hublot a kezdetektől a vízisportokra fókuszál: a márkát alapító Carlo Crocco tengerész volt, saját bőrén tapasztalva meg a fém- és bőrszíjak hátrányait, így az Hublot úttörőként gumiból készült szíjakkal tört be a luxusórák piacára. Ugyan a vásárlók először fenntartásokkal fogadták az új szíjakat, a választékos és tartós anyag végül megnyerte a sportórák piacát.

Egyik legikonikusabb modelljük a 2005-ben megjelent Big Bang, melyet testes, kerek forma és az óralap alatt látható csavarok jellemeznek – nem utolsósorban pedig ma az egyik legkeresettebb kollekció a luxus sportórák piacán.

Jaeger-LeCoultre – Master Control ultra thin 1907

Innováció, letisztultság és komplex részletek. Ezek az elvek vezérlik a Jaeger-LeCoultre márkát indulása óta. A Jaeger-LeCoultre órákat jellemző klasszikus részleteknek köszönhetően modelljeik igazi időtlen darabok – akárcsak az ultravékony Master Control 1907, melyet egy 1907-ben megjelent Jaeger-LeCoultre zsebóra ihletett.

Mindössze 4,05 mm vékonyságú tokjával ugyan még nem előzi meg a Piaget Altiplano 900P-t, de a luxusórák körében kiemelkedően vékony modellnek számít. A belsejében a világ legvékonyabb manuális mozgató szerkezete, a Jaeger-LeCoultre calibre 849 található. Az egyszerű, klasszikus dizájn aligátorbőr szíjjal és fehér óralappal egészül ki – az igazán tiszta megjelenés jegyében még a másodpercmutatót és a dátumkijelzőt is elhagyták a tervezéskor.

Mit ne mondjunk: nehéz lenne választani közülük!

Ez is érdekelhet:

Öt emlékezetes luxusóra–autómárka kooperáció

Mi születhet abból, ha a dizájnt az autógyártóra, a megalkotást az óragyártóra bízzák? Megmutatjuk!

Jaeger-LeCoultre | Hublot | óra | karóra | Panerai

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom