Szicília és az olasz szárazföld összekötése egy híddal már évezredek óta beszédtéma. Most valósággá is válhat.
Nem új keletű ötlet, hogy egy híddal kössék össze Szicíliát és a szárazföldi Olaszországgal. Az ókori rómaiak voltak az elsők, akik felvetették, az elmúlt évezredekben pedig újra és újra beszédtémává vált. 2009-ben már egészen közel jártak az olaszok ahhoz, hogy az ambiciózus elképzelést megvalósítsák, végül azonban a híd nem épült fel.
Mint ismert, a szárazföldi Olaszországot és Szicíliát a Messinai-szoros választja el egymástól, hogy egyben összekösse a Jón-tengert a Tirrén-tengerrel.
A szoros legkeskenyebb pontján 3,1 kilométer széles.
A szicíliai oldalon Messina és a szárazföldi részen pedig a calabriai Villa San Giovanni városa található.
A kormány most jóváhagyta az új híd építését, amely 11,6 milliárd euróba kerül majd. Ha elkészül, ez lesz a világ leghosszabb függőhídja. A tervek szerint az építmény 3600 méter hosszú lesz és ellenáll majd egy 7,5-ös erősségű földrengés mellett az extrém szélnek is.
Természetesen a híd nem fog egyik napról a másikra felépülni, a tervek szerint a 2030-as évek nagyszabású projektje lesz. Addig pedig marad a repülőgép és a komp, mint a Messinai-szoroson való átkelés lehetséges módja.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
messinai-szoros | olaszország | szicília | messina | függőhíd
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!