Az Audemars Piguet alapítóinak, Jules-Louis Audemars és Edward-Auguste Piguet kultusza lengi körbe ezt a különleges hongkongi bárt a H Queen'sben.
A 250 négyzetméteres terével a rezidencia betekintést nyújt az egykori óramágnások túláradó életmódjába és stílusvilágába
úgy, hogy közben a kiválasztott ügyfelek saját házukként is használhatják azt.
A bárt úgy tervezték, hogy a vendégek ne csak elképzeljék, hanem szinte megtapasztalják azt, hogy a cég egykori alapítói, Jules-Louis Audemars és Edward-Auguste Piguet miként élnének a 21. században.
Így aztán nem csoda, hogy ez a penthouse a legmodernebb és legimpozánsabb berendezésekkel lett felvértezve, amelyet a vendégek nyugodtan használhatnak üzleti találkozók és különböző összejövetelek helyszínére is.
Az Audemars Piguet céget a két órásmester, Jules Louis Audemars és Edward Auguste Piguet alapította 1875-ben, Svájcban.
Az Audemars Piguet azon kevés óramárkák közé tartozik a 21. században is, amely még mindig az alapító családok tulajdonában áll.
Az Audemars Piguet mögött nagyon komoly tapasztalat és hagyomány összpontosul, többek között
a cég nevéhez az első percütős karóra elkészítése 1892-ben.
Az Audemars Piguet órákban roppantul pontos és nagyon megbízható óraszerkezetek dobognak. Külön érdekesség, hogy Louis Audemarstól még a kezdetek kezdetén maga a Patek Philippe is vásárolt óraszerkezeteket, hogy azokat beépíthesse a sajátjaiba.
Szinte minden elemükre jellemző a roppant finomságú megmunkáltság és a legapróbb részletekig kiterjedő odafigyelés,
továbbá ezek az órák szinte vibrálnak: bár presztízsben nem érnek fel a Rolex vagy a Patek Philippe órákhoz, sok modell túlmutat ezeknek a túlságosan visszafogott stílusán.
A felsőkategóriás óragyártó évente mintegy negyvenezer órát dob a piacra, és olyan illusztris nagykövetei vannak, mint Lionel Messi, LeBron James vagy Novak Djokovics. Azt viszont mindenképp érdemes megemlíteni, hogy tizenkét évvel ezelőtt, 2010 decemberében Michael Schumacher is az óra nagykövetévé vált, miután otthagyta az Omegát. A következő szezontól fogva így a hétszeres világbajnok csuklóján is Audemars Piguet órákat láthattunk – így végül is elmondható, hogy az óragyártónak a sportvilág legemblematikusabb, legsikeresebb tagjaival is sikerült leszerződnie.
Ez is érdekelhet:
óra | hongkong | bár | Audemars Piguet | nagy sztori
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!