Az amerikai művészt, Janet Echelmant nem akárhogy ihlette meg a fenntartható jövő gondolata. Kültéri installációja, amely a Földi idő 1.26 München nevet kapta, teljes egészében újrahasznosítható szálakból készült.
A 24 x 21 méteres alkotással az ökoszisztéma dinamikus jellegét kívánta szimbolizálni azáltal, hogy a természeti erők hatására az installáció folyamatosan változik. Az alkotás üzenete megfelel az IAA Mobility 2021 kiállítás szellemiségének is, amely a mobilitás jövőjére mutató, fenntartható megoldásokat ünnepli. A művészeti installáció szeptember 7 -től október elejéig lesz látható.
A Janet Echleman földi idejének újrahasznosítható anyagból készült szálait úgy szőtték, mintha halászhálót készítettek volna, ráadásul a becslések szerint egyes szálak még az acélnál is tizenötször erősebbek. A szél, az eső és a fény folyamatosan alakít a hálón, amely ezáltal állandóan mozgásban van, változtatja a színét, az alakját. Az installáció egyedülállósága révén összevonódik a városi térrel, lehetővé teszi, hogy lüktessen, lélegezzen.
A tervező elmondása szerint a háromdimenziós formát az óceán felszínének adatmodellje ihlette egy földrengést követő hullámzás után, a Csendes-óceánon. Az 1,26 szám erre az eseményre utal, ami a föld forgásának felgyorsulásához vezetett, és körülbelül 1,26 mikroszekundummal lerövidítette a nap hosszát.
Három évvel ezelőtt Münchent a világ legélhetőbb városának titulálták, méghozzá virágzó gazdasága és kitűnő infrastruktúrája miatt. Egy friss tanulmány pedig a legjobb egyetemi városok rangsorában is előkelő helyre tette a német várost.
(Forrás: Designboom, fotók: Studio Echelman)
installáció | dizájn | münchen | föld | idő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!