Az amerikai művészt, Janet Echelmant nem akárhogy ihlette meg a fenntartható jövő gondolata. Kültéri installációja, amely a Földi idő 1.26 München nevet kapta, teljes egészében újrahasznosítható szálakból készült.
A 24 x 21 méteres alkotással az ökoszisztéma dinamikus jellegét kívánta szimbolizálni azáltal, hogy a természeti erők hatására az installáció folyamatosan változik. Az alkotás üzenete megfelel az IAA Mobility 2021 kiállítás szellemiségének is, amely a mobilitás jövőjére mutató, fenntartható megoldásokat ünnepli. A művészeti installáció szeptember 7 -től október elejéig lesz látható.
A Janet Echleman földi idejének újrahasznosítható anyagból készült szálait úgy szőtték, mintha halászhálót készítettek volna, ráadásul a becslések szerint egyes szálak még az acélnál is tizenötször erősebbek. A szél, az eső és a fény folyamatosan alakít a hálón, amely ezáltal állandóan mozgásban van, változtatja a színét, az alakját. Az installáció egyedülállósága révén összevonódik a városi térrel, lehetővé teszi, hogy lüktessen, lélegezzen.
A tervező elmondása szerint a háromdimenziós formát az óceán felszínének adatmodellje ihlette egy földrengést követő hullámzás után, a Csendes-óceánon. Az 1,26 szám erre az eseményre utal, ami a föld forgásának felgyorsulásához vezetett, és körülbelül 1,26 mikroszekundummal lerövidítette a nap hosszát.
Három évvel ezelőtt Münchent a világ legélhetőbb városának titulálták, méghozzá virágzó gazdasága és kitűnő infrastruktúrája miatt. Egy friss tanulmány pedig a legjobb egyetemi városok rangsorában is előkelő helyre tette a német várost.
(Forrás: Designboom, fotók: Studio Echelman)
idő | föld | münchen | dizájn | installáció
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!