Így győzheted le a jetlag-et már a repülőjegy-foglalásnál

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

A jetlag több, mint kellemetlen fáradtságérzet, hiszen az időeltolódás valójában a szervezetünk belső óráját zavarja meg. Hiába lépünk át utazásaink során több időzónát is, a testünk továbbra is az otthoni idő szerint működik, ez pedig lelassult gondolkodással, alvászavarokkal, sőt, akár emésztési problémákkal is járhat.

A jó hír az, hogy mindez nem elkerülhetetlen. Néhány tudatos döntéssel jelentősen csökkenthetők a jetlag zavaró hatásai.

A szakértők szerint az egyik legfontosabb tényező már a repülőjegy kiválasztásánál eldől.

Ha tehetjük, válasszunk olyan járatot, délután tizennégy és tizenhét óra között érkezik meg az úti célunkra. Ebben az idősávban ugyanis a szervezet ideális mennyiségű természetes fényt kap, ami segít ébren maradni egészen az esti lefekvésig.

Érdekes, hogy kelet felé repülve gyakran erősebbek a jetlag tünetei.

A szervezet számára ugyanis nehezebb előrehozni az alvásidőt, mint későbbre tolni. Ilyen út előtt érdemes már három nappal korábban elkezdeni az átállást, ennek legjobb praktikája, ha minden este harminc-hatvan perccel korábban lefekszünk.

Nyugat felé mindez fordítva működik. Három nappal az indulás előtt próbáljunk meg egy órával később ágyba kerülni.

(Forrás: Travel + Leisure, fotók: Getty)

utazás | repülés | tipp | módszer | időeltolódás | jet-lag

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom