Horvátország az egyik legkedveltebb nyaralóhelynek számít Európában, ennek ellenére még mindig akadnak olyan helyek arrafelé, ahol úgymond el lehet bújni a tömeg elől. A dalmát tengerpart déli részén található Lastovo szigete mindjárt ilyen.
Az "egzotikus paradicsomként" emlegetett sziget kiemelkedő természeti szépséggel bír. Lakossága kevesebb mint ezer fő, illetve csupán komppal érhető el többek között Splitből, Hvarból, vagy Dubrovnikból.
A Conde Nast utazási szakértői szerint "messze van Horvátország non-stop bulizó szigeteitől", és "itt minden a természethez való visszatérésről szól". A sziget felszínének hetven százalékát fenyőfák borítják, ráadásul mindezt "kristálytiszta tengerpart veszi körül, ez a csomag pedig rendre lenyűgözi az ide érkezőket".
Az ott élők legkedveltebb strandja a Mihajla, amelyhez egy móló is tartozik – utóbbit használják a türkizkék vízbe csobbanáshoz. A sziget egyéb strandjai rendre az ország legjobb rejtett partszakaszai között szerepelnek, ilyen a Zaklopatica-öböl, a Skrivena Luka-öböl, valamint a Velo és Malo Lago. És ez még mindig nem minden, merthogy a sziget feletti égbolt konkrétan az "egész Európa legszebb csillagos égboltja" címmel dicsekedhet. Az igen alacsony fényszennyezésnek köszönhetően a kontinens egyik legsötétebb égboltjáról van szó, így tiszta éjszakákon rengeteg csillagot lehet látni.
Lastovo híres a saját boráról, a maraštináról, ami számos bárban megkóstolható. A maraštinát kínáló legjobb helyeket a CN Traveller szerint a sziget egyik magas dombjának tetején kell keresni, "virágokkal teli sikátorok rengetegében", régi kőházak belsejében.
A legtöbb vendég a Hotel Solitudóban száll meg, ami konkrétan az egyetlen hivatalos szálloda a szigeten.
A Pasadur-öbölben, közvetlenül a tengerparton található. Fenyőfák és szépséges növények ölelik körbe, akárcsak a sziget többi részét. A 170 férőhelyes szállodában valamennyi szoba saját fürdőszobával, valamint erkéllyel, légkondicionálóval és tengerre néző kilátással rendelkezik.
A hotelnek ezen kívül még saját étterme és tavernája, no meg kecskefarmja is van, mintegy 70 kecskével, nem beszélve a búváriskoláról. Egy éjszaka ára nagyjából hatvanhárom fontról (29 ezer forintról) indul.
Egy friss tanulmány azokat a városokat vizsgálta, ahol a legtöbb a turisták száma a lakosokhoz képest, vagyis az alábbi helyeket semmiképp sem célszerű főszezonban felkeresni.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
szálloda | utazás | tenger | Horvátország | alig ismert
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!