Ázsiában különös dolgokkal találkozik az utazó, az egyik ilyen az elektromos bőrönd, ami egy robogó képességeivel vértezi fel a pakkot, persze sokkal szerényebb sebességgel. De még így is baj van az elektromos bőröndökkel a japán reptereken, ezért jogosítványhoz és biztonsági felszerelésekhez kötik a használatukat.
A gyenge jennek köszönhetően rengeteg turista özönlik Japánba, sokan lelkesen ki is próbálják a vezethető elektromos bőröndöket – viszont akik nem megfelelően használják ezeket, meggyűlhet a bajuk a hatóságokkal.
Két nagy japán reptéren már arra kérik az utasokat, hogy mellőzzék az elektromos bőröndök használatát, míg a rendőrség a kereskedőket szólította fel a vásárlók tájékoztatására az eszköz használatának szigorú szabályairól. Japánban jelenleg az elektromos bőröndök besorolása „motorizált jármű, amelyet kizárólag megfelelő biztonsági felszereléssel és jogosítvánnyal lehet vezetni”, közölte a Kyodo hírügynökség.
A lítium-ion akkumulátoros bőröndök Ázsia-szerte is egyre népszerűbbek, többek között az olyan celebek hatására, mint Paris Hilton és Shilpa Shetty.
Júniusban egy Japánban tanuló kínai nőt jogosítvány nélküli vezetés miatt az ügyészség elé citáltak, miután az oszakai rendőrség szerint március 31-én egy háromkerekű bőrönddel közlekedett a járdán Oszakában.
A japán KRESZ szerint a bőrönd – amin 13 km/órás sebességgel lehet utazni – ugyanolyan besorolásba tartozik, mint egy moped.
A rendőrség később megerősítette a nyilvánosság előtt, hogy az elektromos bőröndhöz jogosítvány szükséges. Júliusban egy indonéz fiú „száguldott” a tömegben a város nyüzsgő Dotonbori bevásárlónegyedében – a családja meglepve hallotta, hogy Japánban kötelező a vezetői engedély a bőröndökhöz.
Sibajama Takeru, a Bécsi Műszaki Egyetem Közlekedési Intézetének vezető kutatója szerint Japánban nagyon sok járművet sorolnak a „motorizált kerékpár” kategóriába, ezért
talán egy új kategóriát kellene létrehozni az elektromos bőröndök számára.
Más hasonló probléma akadt Japánban, például miután tavaly júliusban enyhítettek az elektromos robogók korlátozásain – akkortól a 16 év felettiek jogosítvány nélkül is vezethetik azokat –, hat hónap alatt négyszeresére nőtt az ezzel kapcsolatos balesetek száma.
Ami pedig a bőröndöket illeti, nemcsak ezekből léteznek szokatlanok, de tenni is lehet – sőt kell – beléjük szokatlan dolgokat, korábban meg is írtuk, miért.
(Forrás: Guardian, fotók: GettyImages)
repülőtér | repülő | utazás | elektromos bőrönd | japán
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!