Jim Carrey-nek köszönhető ez az új hóbort, ami egyre több utazót szippant be

A nyaralásra indulók konkrét úti cél nélkül mennek a repülőtérre, hogy aztán megéljék a "titokzatos utazás" néven ismert jelenséget.

Hogyan működik ez? Ahelyett, hogy saját maguk terveznék meg az útjukat, inkább kiszervezik a munkát egy utazási ügynöknek, aki elintézi a repülőjegyeket, a szállodai szobát, az éttermi foglalásokat és minden egyebet. A "munkaadónak" csak néhány általános preferenciát kell megadnia és aztán időben megjelennie a repülőtéren.

"Ez egy igazán szórakoztató módja annak, hogy olyan úti célokat fedezzünk fel, amelyek talán eszünkbe sem jutottak volna, de amikbe talán bele is szeretünk" – mondta Lillian Rafson, a Pack Up and Go nevű randomjellegű utazási cég alapítója a Good Morning Americának. Rafson megszervezi az utat – három éjszakára és két személyre 2300 dollártól (kb. 828 ezer forintról) indulnak a csomagok –, majd ad némi tanácsot a csomagolással kapcsolatban, de ennél többet nem. A résztvevők egy lepecsételt levelet kapnak, amit a reptéren bonthatnak csak fel.

Nem megy rosszul a történet, mert eddig több mint 40 ezren vették igénybe az irodát spontán kiruccanásra.

Két huszonéves queensi fiatal nemrég fedezte fel ezt a módszert – mindezt a 2008-as Az igenember című filmnek köszönhetően, ami lényegében elindította ezt a trendet. A vígjáték egyik jelenetében Jim Carrey és Zooey Deschanel karakterei hirtelen ötlettől vezérelve felszállnak a legelső induló gépre a Los Angeles-i repülőtéren, hogy aztán egy romantikus trip legyen belőle a nebraskai Lincolnba. Ez az emlékezetes pár képkocka elég volt ahhoz, hogy Neil A. Carousso tavaly novemberben a születésnapjára meglepje barátját, Christian Ladigoskit egy olyan utazással, ami bárhol végződhet.

"Megcsináltuk az egészet úgy, mint a filmben: összepakoltuk a táskánkat és kimentünk a LaGuardiára" – mesélte Ladigoski, aki minden időjárási opcióra bepakolt. "A légiutas-kísérő elárulta, ilyesmi még sosem fordult elő vele. Nagyon izgatott volt miattunk."

Akárcsak egy ügynökségnél, a duó megadott pár preferenciát, majd tudatta a Southwest Airlines pultjánál, hogy most elkerülnék a városokat és csak tegyék ki őket a semmi közepére. Végül a montanai Bozeman-ben kötöttek ki.

"Még egy üveg pezsgőt is adtak nekem a beszállókapunál" – mondta Carousso, aki később megjelölte a Southwestet egy közösségi médiás posztban, amiben leírta a sztorit, amire tízezer jutalompontot írtak jóvá neki.

Összességében az utazásuk fejenként közel 800 dollárba (288 ezer forintba)  került. Az ár tartalmazta a repülőjegyet, egy "fantasztikus" Airbnb-t egy farmon, az autóbérlést, az étkezést, valamint egy kirándulást a közeli Yellowstone Nemzeti Parkba. És Az igenemberben látottakhoz hasonlóan még egy meccsre is elmentek.

A legtöbb utazónál már a felkészülés is a nyaralás része, elvégre fejben addig is lehet hangolódni az útra, impulzusokat gyűjteni a helyszínről, ráérezni, hogy mit is akarunk csinálni igazán. Ehhez képest újabban egyre többen különböző MI-eszközökkel tervezik meg a nyaralásukat.

(Forrás: NY Post, fotók: Getty Images)

trend | bárhol | utazás | ismeretlen | úti cél

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom