A nyaralásra indulók konkrét úti cél nélkül mennek a repülőtérre, hogy aztán megéljék a "titokzatos utazás" néven ismert jelenséget.
Hogyan működik ez? Ahelyett, hogy saját maguk terveznék meg az útjukat, inkább kiszervezik a munkát egy utazási ügynöknek, aki elintézi a repülőjegyeket, a szállodai szobát, az éttermi foglalásokat és minden egyebet. A "munkaadónak" csak néhány általános preferenciát kell megadnia és aztán időben megjelennie a repülőtéren.
"Ez egy igazán szórakoztató módja annak, hogy olyan úti célokat fedezzünk fel, amelyek talán eszünkbe sem jutottak volna, de amikbe talán bele is szeretünk" – mondta Lillian Rafson, a Pack Up and Go nevű randomjellegű utazási cég alapítója a Good Morning Americának. Rafson megszervezi az utat – három éjszakára és két személyre 2300 dollártól (kb. 828 ezer forintról) indulnak a csomagok –, majd ad némi tanácsot a csomagolással kapcsolatban, de ennél többet nem. A résztvevők egy lepecsételt levelet kapnak, amit a reptéren bonthatnak csak fel.
Nem megy rosszul a történet, mert eddig több mint 40 ezren vették igénybe az irodát spontán kiruccanásra.
Két huszonéves queensi fiatal nemrég fedezte fel ezt a módszert – mindezt a 2008-as Az igenember című filmnek köszönhetően, ami lényegében elindította ezt a trendet. A vígjáték egyik jelenetében Jim Carrey és Zooey Deschanel karakterei hirtelen ötlettől vezérelve felszállnak a legelső induló gépre a Los Angeles-i repülőtéren, hogy aztán egy romantikus trip legyen belőle a nebraskai Lincolnba. Ez az emlékezetes pár képkocka elég volt ahhoz, hogy Neil A. Carousso tavaly novemberben a születésnapjára meglepje barátját, Christian Ladigoskit egy olyan utazással, ami bárhol végződhet.
"Megcsináltuk az egészet úgy, mint a filmben: összepakoltuk a táskánkat és kimentünk a LaGuardiára" – mesélte Ladigoski, aki minden időjárási opcióra bepakolt. "A légiutas-kísérő elárulta, ilyesmi még sosem fordult elő vele. Nagyon izgatott volt miattunk."
Akárcsak egy ügynökségnél, a duó megadott pár preferenciát, majd tudatta a Southwest Airlines pultjánál, hogy most elkerülnék a városokat és csak tegyék ki őket a semmi közepére. Végül a montanai Bozeman-ben kötöttek ki.
"Még egy üveg pezsgőt is adtak nekem a beszállókapunál" – mondta Carousso, aki később megjelölte a Southwestet egy közösségi médiás posztban, amiben leírta a sztorit, amire tízezer jutalompontot írtak jóvá neki.
Összességében az utazásuk fejenként közel 800 dollárba (288 ezer forintba) került. Az ár tartalmazta a repülőjegyet, egy "fantasztikus" Airbnb-t egy farmon, az autóbérlést, az étkezést, valamint egy kirándulást a közeli Yellowstone Nemzeti Parkba. És Az igenemberben látottakhoz hasonlóan még egy meccsre is elmentek.
A legtöbb utazónál már a felkészülés is a nyaralás része, elvégre fejben addig is lehet hangolódni az útra, impulzusokat gyűjteni a helyszínről, ráérezni, hogy mit is akarunk csinálni igazán. Ehhez képest újabban egyre többen különböző MI-eszközökkel tervezik meg a nyaralásukat.
misztikus | célpont | trend | jim carrey | úti cél
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!