Akkor, ha gondjaink vannak az elalvással.
Egy hosszú távú repülőút rémálom lehet azoknak, akik nehezen alszanak el, vagy nem bírják a fedélzeti körülményeket. Legyen az sikoltozó kisgyerek, az erős fény vagy egy kényelmetlen ülés, valóban túl sok akadálya van a nyugodt alvásnak. Martin Seeley, a MattressNextDay vezérigazgatója és alvásszakértője szerint akad néhány dolog, ami segíthet elaludni.
Csábítónak tűnik már a repülőtéren beröffenteni a nyaralásmotort, de Seeley arra figyelmeztet,
hogy mindig kerüljük az alkoholfogyasztást a repülőn és a már az utazást megelőzően is.
– Ha szundítanánk a fedélzeten, inkább válasszuk a vizet az alkohol helyett. Bár lehet, hogy könnyebben elalszunk tőle, de az alkohol valójában megzavarja az alvást és rontja annak minőségét.
Martin Seeley szerint van egy kulcsfontosságú kérdés is,
amit az utasoknak fel kell tenniük a légiutas-kísérőnek, amikor felszállnak a gépre.
– Nincs annál rosszabb, mint amikor álomra szenderülve megzavarnak a mellettünk ülők, akik mondjuk esznek vagy felkapcsolják a lámpát. Tehát, amikor a repülőgép felszállt, és ki lehet kapcsolni az övet, kérdezzük meg a légiutas-kísérőt, mikor szolgálják fel az ételt. Így az alvást lehet az étkezéshez időzíteni, és biztosíthatjuk, hogy azt nem zavarja meg a felszolgálás.
A hosszú távú járatokon több étkezésről is szó lehet a repülés hosszától függően. A kiszolgálás pedig nagyon zavaró egy fáradt utasnak.
A szakértő hozzátette, hogy mindig érdemes korán elindulni a repülőtérre, és nemcsak azért, hogy számoljunk az esetleges késésekkel, hanem így tehetünk a jobb alvásunkért is. Mielőtt beszállnánk, sétáljunk harminc percet a repülőtéren. Tanulmányok kimutatták, hogy már fél óra mérsékelt testmozgás is javíthatja az alvás minőségét.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
segítség | alvás | kérdés | repülőút | elalvás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!