Ha nem kínai vakcinával oltottak be, akkor nem mehetsz Kínába.
A 2019-ben indult koronavírus-járvány eddigi kutatások alapján a kínai Vuhan városának egyik állatpiacán kezdődött, vagyis Kína több szinten is felelős azért, ami a világban az elmúlt években történik. A járványnak eddig világszerte több millió halottja van, a gazdasági válság okozta anyagi kár mértékét valószínűleg soha nem tudjuk majd felbecsülni, a bolygó lakosai maszkban járnak és karanténban élnek lassan másfél éve, és még mindig nem látszik pontosan, hol lesz ennek az egésznek vége.
Mindezek fényében etikailag kissé visszásnak tűnik az a lépés, amit Kínában élők már jó pár hete ismernek, de nemzetközi szinten most kezd nyilvánosságot kapni.
Egy kormányrendelet értelmében csak azok utazhatnak be Kínába, akiket kínai vakcinával oltottak be.
Az elmúlt napokban huszonhárom kínai nagykövetség jelentette be az új vízumrendeleteit, amelyből kiderült a fentebb említett feltétel. Az Amerikai Egyesült Államokban és Angliában működő kínai nagykövetséget is kommunikálták az intézkedést, ami azért fontos, mert egyik országban sem elérhető a kínai vakcina.
A kínai külügyminisztérium a napokban jelentette be, hogy szeretnék újraindítani az országban a nemzetközi turizmust, aminek része, hogy
a vakcinával beoltott turistáknak is karanténba kell majd vonulniuk.
Szakértők erősen politikailag motivált döntésnek látják a lépést. Kínában ötféle vakcinát gyártanak, ezek közül egyet sem ismert még el – az egyébként nem a gyorsaságáról híres – Egészségügyi Világszervezet (WHO). A kínai kormány döntése sokak szerint felgyorsíthatja a kínai vakcinák elfogadását, plusz veszélyes precedenst teremthet, hiszen más országok is elkezdhetik majd válaszlépésként vakcinatípushoz kötni a beutazást.
Felmerül a kérdés: hogyan fogja kínai vakcinával beoltatni magát valaki, akinek a hazájában az nem elérhető?
Nicolas Thomas, egy hongkongi egyetem professzora szerint Kína a vakcinadiplomácia csúnyábbik arcát villantotta meg a lépésével.
Tulajdonképpen azt mondják, ha nem a mi vakcinánkkal oltottad be magad, akkor nem jöhetsz ide.
Mi a magunk részéről kissé visszásnak látjuk, hogy az ország, amelynek kiindulási pontja volt a vírus, és amelynek vezetése az első hónapokban megpróbálta eltussolni a vírus létezését – és ezzel hozzájárult a terjedéséhez – ilyen feltételeket szabjon. Kína 2022-ben téli olimpiát rendez, kívancsian várjuk, mely nemzetek sportolói nem utazhatnak majd el rá.
Talán a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak el kellene gondolkoznia azon, hogy egy olyan nemzetnek adja oda a rendezési jogot, amely nem felelős egy világjárvány kirobbanásáért, és az országban uralkodó emberi jogi helyzet is kevésbé ellentmondásos.
Mit gondolsz?
kína | utazás | vízum | koronavírus | sinovac | vakcina
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!