Péntektől ünnepi díszbe öltöznek a vonatok és hamarosan elindul az Advent EuroCity

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Péntektől ünnepi díszbe öltöznek a MÁV-VOLÁN-csoport járatai, elsőként a MÁV-HÉV fényfüzérekkel díszített egyedi nosztalgia szerelvényével lehet utazni december 1-én, 2-án és 3-án, a kora esti órákban a szentendrei HÉV vonalán.

A hétvégi, különleges FényHÉV-en normál jeggyel vagy bérlettel lehet utazni, december 6-án, szerdán délután pedig három alkalommal Mikulás-programoknak ad otthont a szerelvény, amelyekre háromezer forintért lehet jegyet váltani. Bővebb információk a MÁV-HÉV weboldalán találhatók.

December 6-án ugyanakkor a Volánbusz is készül a Mikulásra, méghozzá retró járművekkel és adventi hangulattal.

 

18 órakor kezdődő városnézésre indulhatunk a hetven éves Ikarus 30-as "Nejlon Piroskával". Ha nem szállnánk fel rá, az ünnepi díszbe öltöztetett járművet a teljes adventi időszakban - december 2-23. között - megnézhetjük a népligeti buszállomás 1-es kocsiállásán.

A Mikulás-napi kirándulás mellett a nosztalgiabusszal még négy szombaton, december 2-án, 9-én, 16-án és 23-án 14 órakor a Népligetből a ferihegyi Aeroparkba utazhatunk egy forró csokis tárlatvezetésre. A busz délután ötre érkezik vissza a Népligetbe, majd hat órakor egyórás esti városnézésre indul a Népliget - Üllői út - Nagykörút - Andrássy út - Hősök tere - Dózsa György út - Ajtósi Dürer sor - Stefánia út - Stadion - Népliget útvonalon. A részletes tudnivalók a Volánbusz honlapján érhetők el.

Ha kimozdulnánk Budapestről, szintén december 6-án indul először útnak a fényvonat Balatonfenyves és Csisztafürdő között, a Balatonfenyvesi Gazdasági Vasúton, az Advent EuroCity járata pedig idén két alkalommal, december 16-án és 23-án közlekedik Budapest és Bécs között.

Egy másik szomszédos ország karácsonyi vásárára szintén eljuthatunk vonattal, Budapesten pedig díszkivilágítást kapnak a villamosok is.

(Forrás: MTI, képek: MÁV-HÉV/Facebook, Getty Images)

máv | ünnep | HÉV | fények | advent | kivilágítás

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom