Új-Zéland az egyik legszigorúbb országnak számított a Covid-szabályok terén, ami abból is látszik, hogy még csak most oldják fel az utolsó korlátozásokat.
Ayesha Verrall egészségügyi miniszter közölte, hogy keddtől az egészségügyi intézményekben nem kell többé maszkot viselni, és annak sem kell hét napra karanténba vonulnia, aki elkapta a vírust. Mint kifejtette,
bár az esetszámok továbbra is ingadozni fognak, nem tapasztaltunk olyan drámai csúcsokat, mint amilyenek a Covid arányokat tavaly jellemezték. Ez a lakosság immunitási szintjével kiegészítve azt jelenti, hogy biztonságosan meg tudjuk szüntetni a fennmaradó korlátozásokat".
A legtöbb korlátozást már tavaly eltörölték a magas átoltottságnak és annak köszönhetően, hogy a kórházak sikeresen bírták a téli terhelést.
Új-Zéland világszerte elismerést váltott ki azzal, hogy végig a járvány alatt sikerült alacsony szinten tartania a fertőzések és a halálozások arányát, belföldről viszont sok kritika érte a sorozatosan meghosszabbított lezárások, az iskolák bezárása és a sokáig tartó határzár miatt.
Bár ez már nem kötelező, az egészségügyi miniszter továbbra is azt javasolja, hogy az emberek öt napig maradjanak otthon, ha rosszul érzik magukat vagy pozitív lett a tesztjük.
Új-Zéland nemcsak a Coviddal kapcsolatban volt szigorú, radikális lépést terveznek a cigaretta ellen is, emellett a hulladékcsökkentésből is kivennék a részüket.
(Forrás: Reuters, képek: Unsplash)
feloldás | uj-zeland | covid | korlátozások eltörlése | koronavírus | korlátozások feloldása
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
A hőség már a vasutat is megbénítja: járatokat törölnek Európában a forróság miatt
Itt van a közelünkben Európa egyik legdurvább posztapokaliptikus helyszíne, ahová útlevél és bátorság is kellhet
Ezt a paradicsomi szigetet egyetlen hétvége alatt is körbe lehet autózni
A légitársaságok szerint ezt az egy dolgot semmiképp ne tegyük vészhelyzetben a repülőn
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!
