Még drasztikusabb intézkedések lépnek életbe holnap éjféltől

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Kijárási tilalom jön már este nyolc után, bezárnak az éttermek, és az összejöveteleket is korlátozzák. Ausztriához hasonló szigorítás jön.

Az operatív törzs hétfő reggeli ülését követően Orbán Viktor miniszterelnök rendkívüli bejelentést tett közösségi oldalán. Ha az országgyűlés megadja a kormánynak a rendkívüli felhatalmazást, akkor kedd éjféltől Ausztriához hasonló korlátozásokat vezetnek be.

Ezek a következők:

• Este 8 és reggel 5 között kijárási tilalom lesz. Felmentést csak a munkábajárás és hazajárás miatt, valamint rendkívüli esetekben lehetséges.
• Minden gyülekezés tilos.
• Az éttermek bezárnak, csak házhoz szállítás lehetséges, az üzemi étkezdék azonban nyitva tarthatnak.
• Az üzletek, fodrászatok és egyéb kisipari szolgáltatók este 19 órakor bezárnak.
• A szállodák csak üzleti célú vendégeket fogadhatnak, turistákat nem.
• Általános rendezvénytilalom lép életbe.
• Családi összejöveteleken, magánrendezvényeken legfeljebb 10-en vehetnek részt.
• Esküvők csak lakodalom nélkül lehetségesek (a szertartásokon csak a szükséges személyek, a szülők, a tanúk és a testvérek vehetnek részt).
• A temetéseken csak ötven fő vehet részt.
• A sportmérkőzéseket zárt kapuk mögött kell tartani.

Ez is érdekelhet:
Hollandiában minden bezár, amiért imádtunk városban élni

Ha azt hiszed, nálunk szörnyűek a szigorítások, nézd meg Hollandiát!

kijárási korlátozás | 8 után tilos | intézkedés | koronavírus | miniszterelnök | óvoda

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom