Bizonyára sokan gondolkodtunk már el azon, hogy életünk egy pontján külföldre költözzünk, de ezt a lépést végül csak a bátrak és az igazán elkötelezettek teszik meg. Ha mostanában gondolkodsz rajta, talán segíthet a döntésben néhány olyan ember, aki már megtette ezt.
Az InterNations nevű online szakplatform készített egy friss felmérést azzal a céllal, hogy kiderítse, merrefelé a legboldogabbak a külföldre költözők.
A listán a 2023-as helyezéshez képest két helyet javító Panama áll az első helyen.
Az oda költözők 82 százaléka nyilatkozta, hogy elégedett az ottani életével (ez 14 százalékkal magasabb a globális átlagnál), majdnem háromnegyedük jelezte, hogy jó az anyagi helyzete, Panamában ráadásul egészen könnyen lehet vízumhoz jutni.
A külföldön élők mindennapjait tekintve a skála másik végén Kuvait tanyázik. Az éghajlat és az időjárás (nyáron a hőmérséklet akár 50 Celsius-fok fölé is emelkedhet), valamint az egészségügyi ellátás tekintetében egyaránt rosszul teljesít, és az ott élő külföldiek mindössze 22 százaléka elégedett a helyi társadalmi élettel.
A tíz legjobb ország 2024-ben a külföldiek számára:
- Panama
- Mexikó
- Indonézia
- Spanyolország
- Kolumbia
- Thaiföld
- Brazília
- Vietnam
- Fülöp-szigetek
- Egyesült Arab Emírségek
A tíz legrosszabb ország pedig:
- Kuvait
- Törökország
- Finnország
- Németország
- Kanada
- Norvégia
- Olaszország
- Málta
- Írország
- Egyesült Királyság
A teljes listán Magyarország is feltűnik, hazánk a negyvenharmadik helyen zárt.
Megérkezett a friss digitális nomád lista is, amiből nemcsak az derül ki, hol a legjobb és a legrosszabb űzni a műfajt, de jó néhány meglepetés is.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
külföld | tippek | lista | költözés | országok | legjobb
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Dua Lipa esküvője újra felszínre hozta Európa egyik legnagyobb turisztikai problémáját
Meglepő ország végzett az első helyen a világ legbiztonságosabb egyéni úti céljai között
Nincs egyetlen üdülőközpontja sem, alig járnak ide turisták, mégis ez lehet Európa egyik legizgalmasabb szigete
Bécs Újbudája épített magának egy saját sportparkot
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!
