Megrogyott a kirándulók súlya alatt a csodás svájci falu, és Velence nyomdokaiba lép.
A falak felhúzásától kezdve a buszjáratok elrejtésén át a fagylalt betiltásáig elég kreatív módszereket alkalmaznak a turisták számának megfékezésére a tömegektől szenvedő települések.
Néhányan a jó öreg belépődíjra voksolnak, ebbe a sorba áll be a svájci Lauterbrunnen.
Az apró falu a nyári szezonban egyre népszerűbb, de a helyiek már panaszkodnak a látogatók rendetlen viselkedésére és a nagy forgalomra.
Éppen ezért a hasonló sorsú Velencéből merítettek némi inspirációt.
Az olasz városhoz hasonlóan Lauterbrunnenben is csak egy napra érkező látogatókra vonatkozik a belépődíj. "Kivételt képeznének azok, akik valamilyen ajánlatot elfogadva jönnek, vagy szállodai szobát foglaltak, és akik tömegközlekedéssel érkeznek" – magyarázta Karl Näpflin polgármester.
Maga az öt euró (kb. kétezer forint) körüli összeg is a velenceit idézi, bár azt még nem tudni, hogy a hatása is hasonló lesz-e. Az intézkedést ellenző helyiek ugyanis tiltakozásként táblákkal és transzparensekkel vonultak az utcára Velencében, amikor néhány hete először bevezették.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
Lauterbrunnen | belépődíj | Svájc | alpesi | falu
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!