Megrogyott a kirándulók súlya alatt a csodás svájci falu, és Velence nyomdokaiba lép.
A falak felhúzásától kezdve a buszjáratok elrejtésén át a fagylalt betiltásáig elég kreatív módszereket alkalmaznak a turisták számának megfékezésére a tömegektől szenvedő települések.
Néhányan a jó öreg belépődíjra voksolnak, ebbe a sorba áll be a svájci Lauterbrunnen.
Az apró falu a nyári szezonban egyre népszerűbb, de a helyiek már panaszkodnak a látogatók rendetlen viselkedésére és a nagy forgalomra.
Éppen ezért a hasonló sorsú Velencéből merítettek némi inspirációt.
Az olasz városhoz hasonlóan Lauterbrunnenben is csak egy napra érkező látogatókra vonatkozik a belépődíj. "Kivételt képeznének azok, akik valamilyen ajánlatot elfogadva jönnek, vagy szállodai szobát foglaltak, és akik tömegközlekedéssel érkeznek" – magyarázta Karl Näpflin polgármester.
Maga az öt euró (kb. kétezer forint) körüli összeg is a velenceit idézi, bár azt még nem tudni, hogy a hatása is hasonló lesz-e. Az intézkedést ellenző helyiek ugyanis tiltakozásként táblákkal és transzparensekkel vonultak az utcára Velencében, amikor néhány hete először bevezették.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
Lauterbrunnen | alpesi | Svájc | falu | belépődíj
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!