Járatkésések, hosszú ingázás és drága parkolás – ha tudjuk, ezeket a repülőtereket érdemes elkerülnünk Európában.
A repülőterek lehetnek a kalandok kapui, egyben nagyon stresszesek is. Ideális esetben néhány órával a járat indulása előtt megérkezünk, gyorsan átjutunk a biztonsági ellenőrzésen, és időben felszállunk. Nem mindig mennek azonban ennyire olajozottan a dolgok.
Hogy mely európai reptereken számíthatunk leginkább zökkenőmentes utazásra, azt a StressFreeCarRental.com autókölcsönző szakértői próbálták kideríteni, olyan dolgokat vizsgálva,
mint a repülőtér utasforgalma, a városközponttól való távolság, az egyhetes parkolás díja, a repülőtéri éttermek száma, az induláskor bekövetkezett késések gyakorisága és a wifi sebessége.
Ezen tényezők alapján határozták meg Európa tíz legstresszesebb (és legkevésbé stresszes) repülőterét.
A kétes értékű első hely a párizsi Charles de Gaulle-é lett, a franciaországi reptér vezeti ugyanis a legtöbb stresszt okozó repülőterek listáját. Egyrészt azért, mert évente több mint 57 millió utas fordul meg ott, másrészt a repülőtér negyven kilométtere vab a belvárostól, vagyis az odautazás elég körülményesnek tűnik.
Nem meglepő, hogy a lista élmezőnyében olyan népszerű turisztikai központok szerepelnek, mint Róma, London, München, Amszterdam és Isztambul. A közelmúltban megesett járattörlések, a nyári sztrájkok (amelyeket azóta már lefújtak) és az ünnepi időszakban a terminálokon tolongó hatalmas tömeg miatt nem újdonság, hogy a londoni Heathrow és Gatwick a második és harmadik helyen végeztek.
A frankfurti repülőtér még a városból történő félórás ingázással is a hetedik helyen áll, mivel ott a legdrágább egy hétre parkolni (234 euró, kb. 87 ezer forint) – ez elég nagy különbség a római Leonardo Da Vinci-Fiumicino legolcsóbb helyéhez képest, ahol hét napra mindössze húsz eurót (kb. 7500 forintot) kell fizetni.
Íme, a felmérés szerint a legstresszesebb európai repülőterek:
- Charles de Gaulle repülőtér, Párizs
- Heathrow repülőtér, London
- Gatwick repülőtér, London
- Leonardo Da Vinci-Fiumicino repülőtér, Róma
- Amszterdami Schipol repülőtér, Amszterdam
- Müncheni repülőtér, München
- Frankfurti repülőtér, Frankfurt
- Adolfo Suárez Madrid-Barajas repülőtér, Madrid
- Isztambuli repülőtér, Isztambul
- Josep Tarradellas Barcelona-El Prat repülőtér, Barcelona
Elkészült a kevésbé stresszesek rangsora is, melyet egy dán reptér vezet:
- Billund repülőtér, Billund
- Luxemburgi repülőtér, Luxemburg
- Vilnius nemzetközi repülőtér, Vilnius
- Menorca repülőtér, Menorca
- Hannoveri repülőtér, Hannover
- Newcastle repülőtér, Newcastle
- Korfui nemzetközi repülőtér, Korfu
- Trondheimi repülőtér, Trondhiem
- Torinói repülőtér, Torino
- Cagliari Elmas repülőtér, Szardínia
A repülőtér tehát stresszes lehet. Olyan hely, ahol még a legtapasztaltabb utazók is átélhetnek néha egy-két gyors lefolyású idegösszeomlást. Legtöbbször ezek a stresszhelyzetek a rosszul viselkedő utastársak miatt alakulnak ki, úgyhogy össze is szedtük a legidegesítőbbeket, továbbá hasznos tanácsokat is adunk etikett-szakértők jóvoltából a bajos esetek elkerülésére.
(Forrás: TimeOut, fotók: Unsplash, Getty Images)
repülőterek | utazás | lista | rangsor | repülésRáleltünk Budapest és a BMW legszorosabb párhuzamára
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!