A bajorországi Füssen városa mellett, közvetlenül az osztrák határ mentén fekvő Gipszbánya-tó (Gipsbruchweiher) felszíne április elején borult intenzív lila színbe.
A változás nem szennyeződésnek, hanem a természeti tényezők ritka együttállásának köszönhető. A látvány viszont annyi látogatót vonzott a tóhoz, hogy a város úgy döntött, lezárja a Faulenbacher-völgyhöz vezető utakat – írja a Telex.
Stefan Fredlmeier, Füssen turisztikai igazgatója azzal indokolta a döntést, hogy a Faulenbacher-völgy nagyon érzékeny terület, ami „abszolút alkalmatlan” ekkora forgalomra.
Ezért a tavat egy ideig csak gyalog vagy kerékpárral közelítheti meg az érdeklődők tömege.
A vízfelszín intenzív lila színe a napokban már halványulni kezdett, a következő napokra pedig a tó visszanyerheti a megszokott régi színét.
Idén különösen élénk színben pompázott az egykori gipszbánya tavacskája, ami utoljára négy éve öltözött bíborba. A ritkán látható természeti jelenséget lila baktériumok okozzák, amelyeknek meghatározott feltételekre van szükségük a szaporodáshoz: a baktérium megjelenésének előfeltétele, hogy kevés oxigén és kén legyen a vízben. A mikroorganizmusok nem veszélyesek sem az emberre, sem az állatokra.
Ha felfedeznéd a tavaszi Európát, ezekben a helyekben nem fogsz csalódni.
(Forrás: Telex, képek: Getty Images)
baktérium | bajorország | Németország | természetes | Füssen
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!