A New York-i Architizer magazin osztja ki a legátfogóbb építészeti díjat a világon, amelyre az idén ötezernél is többen neveztek több mint nyolcvan országból. Az A+Awards döntőseiről már összeállítottunk egy very best of-ot, most viszont megvan a győztes a családi ház enteriőrök kategóriában, ahol a zsűri és a közönség is a Liminal House-t találta a legjobbnak.
Lakni valahol sokszor átmeneti állapotot jelent: mozgunk a térben, de mindenekelőtt átváltunk az egyik életszakaszból a másikba – ebben a szellemben tervezte meg a McLeod Bovell Liminal House-t, ami a nevét is erről az átmenetiségről kapta.
A helyszín egy Vancouvertől nyugatra eső terület egy külvárosi lakónegyed és a sziklás tengerpart között. A tartós anyagok (nyers beton, pácolt accoya fa, alumínium), illetve maga az épületforma is idézi az ilyen területekhez alkalmazkodott élőlények fiziológiáját.
A házat átjárva vagy körüljárva lehet megérteni; az udvarok, a konzolos elemek, a táj kiterjesztése a sík részekre széttördelik a ház és a természet határait.
Vagyis, a megismeréskor is fontos a mozgás, ahelyett, hogy egy képzeletbeli vagy elérhetetlen nézőpontból szemlélnénk az épületet.
És változik az épület körüli tengerpart atmoszférája is, ami nemcsak animálja a házat, de a folyamat fordítva is működik, azaz a látképet a villa szélén lévő sötét vízű medence, és a belső udvarok üvegezése sokszorosítja. A tükröződések és fénytörések azt az érzést keltik, hogy nem itt vagy ott vagyunk, hanem valahol a kettő között.
(Forrás: McLeod Bovell, fotók: Hufton+Crow)
villa | architizer | lista | építészet | McLeod Bovell
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!