Az Ibériai-félsziget nyugati peremén fekvő Lisszabon egyedülálló bájjal büszkélkedhet, amelyet színes negyedei, régi építészete és a Tajo folyóra néző festői kilátópontok jellemeznek.
A várost időtlen varázsa, a barátságos helybéliek, valamint a hagyományok és a modernitás tökéletes keveréke csábító úti céllá teszi, de ha mindez nem lenne elég, még az árak is a barátibbak közé tartoznak.
Az évek során Lisszabon a legköltséghatékonyabb európai városok közé került, és olykor még a hagyományosan olcsónak tartott kelet-európai úti célokkal is vetekedhet.
Egy korsó sör például 2,90 euróba (körülbelül 1110 forintba) kerül, míg egy kiadós vacsorárt körülbelül 16,20 eurót (6210 forintot) kell fizetnünk, egy csésze kávé pedig 1,20 euró (460 forint).
A belvárost érdemes villamossal bejárnunk, amire egy jegy 1,65 euróba (630 forintba) kerül, az egynapos bérlet ára pedig 6,60 euró (2530 forint). Lisszabon kártyát napi 22 euróért (8430 forintért) kapunk, ezzel pedig ingyen utazhatunk az egész városban, és nem kell belépőt fizetnünk harmincöt múzeumba, köztük a Nemzeti Csempemúzeumba sem.
A város körüli kilátók pazar panorámát nyújtanak, és akadnak köztük, amelyek maguk is szemet gyönyörködtetőek. Ilyen a csempével kirakott Miradouro de Santa Luzia, ahol szőlő- és murvafürt-lugas alatt élvezhetjük a látványt. A Miradouro da Graçáról lenyűgöző kilátás nyílik a naplementére, amelyhez ideális egy pohár fehér portói tonikkal.
Ha különleges szögből csodálnánk meg a várost, szálljunk fel a Cais do Sodre negyedből a szemközti Cacilhasba tartó kompra, majd sétáljunk végig a folyóparton a Ponto Final nevű vízparti étteremig. Sok különleges templomot is találunk ezen a környéken, a kis, csempézett kápolnáktól az Igreja de São Roquéig, melynek pazar belsőterét elefántcsont és arany díszíti.
Ez a napfényes város szintén gazdaságos választás lehet, és akár Skandináviát is bejárhatjuk pénztárcakímélő módon.
(Forrás: Express, képek: Getty Images)
olcsó | gazdaságos | 2024 | úti cél | lisszabon
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!