Az Ibériai-félsziget nyugati peremén fekvő Lisszabon egyedülálló bájjal büszkélkedhet, amelyet színes negyedei, régi építészete és a Tajo folyóra néző festői kilátópontok jellemeznek.
A várost időtlen varázsa, a barátságos helybéliek, valamint a hagyományok és a modernitás tökéletes keveréke csábító úti céllá teszi, de ha mindez nem lenne elég, még az árak is a barátibbak közé tartoznak.
Az évek során Lisszabon a legköltséghatékonyabb európai városok közé került, és olykor még a hagyományosan olcsónak tartott kelet-európai úti célokkal is vetekedhet.
Egy korsó sör például 2,90 euróba (körülbelül 1110 forintba) kerül, míg egy kiadós vacsorárt körülbelül 16,20 eurót (6210 forintot) kell fizetnünk, egy csésze kávé pedig 1,20 euró (460 forint).
A belvárost érdemes villamossal bejárnunk, amire egy jegy 1,65 euróba (630 forintba) kerül, az egynapos bérlet ára pedig 6,60 euró (2530 forint). Lisszabon kártyát napi 22 euróért (8430 forintért) kapunk, ezzel pedig ingyen utazhatunk az egész városban, és nem kell belépőt fizetnünk harmincöt múzeumba, köztük a Nemzeti Csempemúzeumba sem.
A város körüli kilátók pazar panorámát nyújtanak, és akadnak köztük, amelyek maguk is szemet gyönyörködtetőek. Ilyen a csempével kirakott Miradouro de Santa Luzia, ahol szőlő- és murvafürt-lugas alatt élvezhetjük a látványt. A Miradouro da Graçáról lenyűgöző kilátás nyílik a naplementére, amelyhez ideális egy pohár fehér portói tonikkal.
Ha különleges szögből csodálnánk meg a várost, szálljunk fel a Cais do Sodre negyedből a szemközti Cacilhasba tartó kompra, majd sétáljunk végig a folyóparton a Ponto Final nevű vízparti étteremig. Sok különleges templomot is találunk ezen a környéken, a kis, csempézett kápolnáktól az Igreja de São Roquéig, melynek pazar belsőterét elefántcsont és arany díszíti.
Ez a napfényes város szintén gazdaságos választás lehet, és akár Skandináviát is bejárhatjuk pénztárcakímélő módon.
(Forrás: Express, képek: Getty Images)
gazdaságos | 2024 | portugália | úti cél | árak | lisszabon
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!