Az 1965-ben nyitott 177 méteres torony tizenhat évig volt a város legmagasabb épülete, amíg a NatWest Tower meg nem épült.
A BT Tower eddig telekommunikációs adótoronyként működött BT Group tulajdonában, mely most eladta az MCR Hotels-nek. Így új funkcióval sikerül megőrizni az ikonikus épületet, amely 2003-ban kapott műemléki státuszt. Igaz, ironikus módon épp ebben az évben London legcsúnyább épületének címéért is versenybe szállt és a második helyen végzett.
A Posta Toronyként indult épület kommunikációs szerepe a technológia fejlődésével egyre csökkent,
a mikrohullámú antennáit pedig több mint egy évtizede eltávolították. A döntés, hogy teljes egészében eladják a BT Towert, egy korszak végét jelzi a kommunikációs iparágban.
A legfelső emeleten évekig egy forgó étterem működött, ez azonban bezárt, miután 1971-ben bombát robbantottak benne. Sokan remélik, hogy az átalakítások nyomán a kilátóhely is újra megnyílik, de valószínűleg enélkül is rengetegen kapva kapnak majd az alkalmon, hogy megszálljanak az épületben, amely hosszú évekig zárva volt a nagyközönség előtt.
Az angol fővárosban rendszeresek a nagy léptékű felújítások, így nyitott újra turistalátványosságként az egykori erőmű is. Ha pedig már a londoni utazást tervezzük, itt megtudhatjuk, melyik évszakban mire számítsunk.
(Forrás: BBC, képek: Getty Images)
tévétorony | épület | felújítás | átalakítás | legmagasabb
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!