Kisebb mint egy szem só, 3D-nyomtatással készült, és egy mikroszkópot is adtak hozzá, hogy a vevője normálisan lássa: egy táska, amiért egy kisebb vagyont fizettek pontosan egy évvel ezelőtt.
Képzeljünk el egy Louis Vuitton táskát, ami kisebb, mint egy szem só – merthogy pontosan erről van szó, a kapitalizmussal előszeretettel trollkodó (a kritikusai szerint egészen a bank bejáratáig teszi ezt...) MSCHF művészeti kollektíva elkészített egy szép zöld kézitáskát, 3D-nyomtatással.
Egyetlen dimenziója sem éri el az egy millimétert: 657 x 222 x 700 mikron.
A 700 mikron 0,7 milliméter – szóval, el lehet képzelni, mi mindenre jó egy ekkora táska. Mégis, a cucc több mint 63 ezer dollárért (közel 23 millió forint) kelt egy aukción, amit a Pharrell Williams művész által alapított Joopiter aukciósház szervezett. Az alkotók szerint a táska elég keskeny ahhoz, hogy átférjen egy tű fokán, ellenben megtalálhatóak rajta a francia luxusmárka jól ismert mintái.
Magát a táskát legyártani attól még lehet bravúr, és bizonyíthatja a 3D-nyomtatásban rejlő fantasztikus lehetőségeket. Sokat hallunk a nagy léptékű gyártmányokról: híd, villamosmegálló, mindenféle épületek készültek így, de a technológia működik mikroszinten is.
És hát ezek szerint a művészet is profitál a 3D-nyomtatásból.
A brooklyni művészcsoport „mikroszkopikus kézitáskája” egy egyedi, sárgás-zöldesen fluoreszkáló darab, amely méreteiből adódóan emberi szemmel alig látható. Jellemző, hogy a licit a táska mellett egy digitális képernyővel felszerelt mikroszkópot is tartalmazott, hogy a boldog tulajdonosa egyáltalán megnézhesse rendesen.
Fontos, hogy bár mímeli a jellegzetes Louis Vuitton-dizájnt, nem a luxusmárkához tartozik, hanem tisztán művészeti projekt.
„Vannak nagy táskák, normál táskák és kis táskák, de ez a táska miniatürizálásában a végső szó – írja az MSCHF Insta-oldala. – Ahogy egy egykor funkcionális tárgy, mint a kézitáska egyre kisebbé és kisebbé válik, a tárgyi státusza egyre inkább elvonatkoztatódik, míg végül pusztán márkajelzővé válik.”
Az LV tehát világosan meghúzta a határokat a projekt körül, az azóta eltelt egy év pedig a cég irányvonalát igazolta: tavasszal érkezett a hír, hogy a divatmárka adta a tavalyi teljes francia export négy százalékát, ami több, mint amennyit a mezőgazdaság hozott. Összesen 23,5 milliárd euró értékben adtak el LVMH termékeket külföldön 2023-ban.
Az LVMH Franciaország egyik legismertebb vállalata, amely a termékei nagy részét Franciaországban vagy Olaszországban állítja elő, hogy megőrizze a prémium szegmensben elvárt minőséget. Az utolsó pénzügyi negyedévben az eladásainak csaknem 40 százalékát az ázsiai piacon érte el, míg a negyedét az Egyesült Államokban.
(Forrás: 3dnatives)
dizájn | táska | MSCHF | 3D-nyomtatás | luxus | louis vuitton
Hulladék-faanyagból készült menő kávézó Koppenhágában
Lenyűgöző otthont rejt ez a hetvenes évekbeli siló

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!