Az új Grecale vezeti el a Maseratit a jövőbe

A Maserati több mint százéves történetének eddigi legfontosabb modelljét mutatta be: az elérhetőbb áron kínált Grecale vezeti el a modenai márkát a jövőbe, hiszen az izgalmas benzines változatokon kívül tisztán elektromos hajtásút is gyártanak majd belőle.

Nem gondoltuk volna, hogy éppen a szentségtörésnek tartott szabadidő-terepjárók jelenthetik majd a jövő kulcsát a neves sportautógyártók számára. A recept sikerét a Porsche mutatta meg, amelynek eladásait az egekbe repítette a Cayenne, hiszen a Macannal együtt a farmotoros sportautóiról ismert márka termelésének javát adja. De éppen az ebből szerzett bevétel teszi lehetővé azt, hogy a Porsche mérnökei továbbra is olyan elképesztő sportkocsikat fejlesszenek, amelyek felérnek a márka hírnevéhez.

A Levante új magasságokba repítette a Maseratit

Az elmúlt két évtizedben több legendás márka is követte a Porsche receptjét, így az Aston Martin DBX és a Lamborghini Urus is valósággal vonzotta a vásárlókat, de már csak hetek, vagy akár napok kérdése, és a Ferrari is bemutatja első szabadidő-autóját Purosangue néven. A Maserati nem most száll be ebbe az ígéretes kategóriába, 2016-tól kínálja a Levantét, és többek közt ennek is köszönheti, hogy 2017-ben először 50 ezer fölé nőtt a márka éves eladása, ami egy évtizeddel korábban a tízezret sem érte el.

Modern hagyományok

A Maseratinak annyira bejött a Levante, hogy egy mérettel kisebben is elkészítette: ez lett a most bemutatott Grecale, amely szintén egy szélről kapta a nevét. A dizájnja a modenai márka jellegzetes stíluselemeit hordja magán, mint az első sárvédőn lévő hármas szellőzőnyílás, vagy a bumerángformájú hátsó lámpa. A Maserati háromágú szigonyos jelvényét pedig nemcsak a karakteres hűtőmaszkján, hanem hagyományosan a hátsó oszlopokon is hordja a sportos GT és elegáns Modena kivitelben készülő Grecale.

A belső térben úgy folytatja a márka hagyományait a Grecale, hogy egyben a Maserati eddigi megmodernebb modellje is lesz.

A számlapokat és a térképet is színes képernyő vetíti, és a műszerfal aljára került még egy érintőképernyő a további funkciók kezelésére. Még a műszerfal tetején lévő hagyományos időmérő óra is digitális lett, ugyanis itt jeleníthetők meg a gyorsuláshoz tartozó g-erők. A klasszikus váltókar helyett gombokkal választhatjuk ki az előre- és hátramenetet, de persze megmaradtak a kormánykerék mögötti váltófülek.

Háromféle szívvel

A műszaki tartalom jól bevált és új elemeket egyaránt tartalmaz. A Grecale egy másik ikonikus olasz márka szabadidő-autójával, az Alfa Romeo Stelvióval osztozik közös alapokon, azzal egy gyártósoron készül, de a méretei valamivel nagyobbak. A motorkínálata egy kétliteres, turbós négyhengeres benzinmotorral indul, 300 és 330 lóerős teljesítménnyel, nyolcfokozatú automata váltóval és összkerékhajtással, és már ez a belépőmodell sem nevezhető lassúnak, hiszen 5,6 másodperc alatt gyorsul százra és 240 km/óra a végsebessége.

A legizgalmasabb változat egyértelműen a Grecale Trofeo,

amely ugyan nem kapja meg a nagyobb testvér Levante V8-as motorját, de a teljesítményére egyáltalán nem panaszkodhatunk. A Maserati középmotoros sportautójához, az MC20-hoz fejlesztett háromliteres, biturbó V6-os motor dolgozik benne 530 lóerővel, és szériafelszerelésként jár hozzá a légrugózás, ami a GT és Modena változatokhoz felárért kérhető. A Trofeo a stílusában is sokkal sportosabb, agresszívabb külsővel és jól támasztó kagylóülésekkel.

A Maserati újdonsága már ezekkel a változatokkal is sikerre számíthatna, de a Grecale vezeti majd el a modenai márkát a jövőbe, amikor kizárólag elektromos autókkal járunk majd. A kisebbik szabadidő-autónak is lesz teljesen elektromos hajtású változata, a Folgore, amiről egyelőre csak annyit árultak el, hogy 800 Nm lesz a maximum nyomatéka, és a nagynak számító, 105 kilowattórás akkumulátorral ígéretes lesz a hatótávja, a 400 voltos rendszert tölteni is gyorsan lehet majd. A környezettudatosságát fokozza, hogy a kárpitjai újrahasznosított halászhálóból készülnek.

Ígéretes jövőkép

Az utóbbi időben rendesen kibővítette a kínálatát a Maserati: a két limuzin, a Ghibli és a Quattroporte mellé megérkezett a Levante és most a Grecale, majd a kétüléses MC20 a sportautók között szerzett dicsőséget a modenai gyártó számára. A jövő még fényesebbnek ígérkezik, hiszen jön az MC20 nyitott tetős változata, és a GranTurismo vadonatúj utódja, akár teljesen elektromos hajtással, 1200 lóerővel is.

szabadidő-autó | elektromos autó | Maserati | suv | maserati grecale

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom