Milánót nem feltétlenül neveznénk feltáratlan titkokkal teli városnak, bár ha az ember jobban utána jár, és hajlandó a mainstream látnivalókat félrelökve nyomozni egy kicsit, találhat izgalmas dolgokat. Mint például ezt a kertet.
Az óvárosi Via Scaldasolén egy hatalmas kapu mögé rejtették ezt az alapvetően dizájngalériának kitalált elegáns helyet.
Ennél azért jóval több: a kollektívumban bisztró, építészeti és dizájnstúdió is működik.
A Six Projektet David Lopez Quincoces és Fanny Bauer Grung, a helyi kötődésű Quincoces-Dragò & Partners stúdió építészei dolgozták ki, a keresztelő pedig Samuele Savio művészeti igazgató műve.
Tipikus milánói elemek bukkannak fel a kapu mögötti udvarban, igaz, némi meglepetésre trópusi növényzet is zöldell odabent. Maga az erkélyes, teraszos épület az óriási boltíveivel a 16. században alapított (azóta felújított) kolostor vaskos múltját idézi meg.
Bauer Grung elárulta, hogy a bútoroktól kezdve a növényzetig mindent úgy akartak láttatni, mintha örökké itt lennének.
A kontrasztos hangulatot a füstös, szürke falak és a klasszikus bútorok adják. A galériában vietnami vázák és modern skandináv bútorok egyesülnek nomád Altai-szőnyegekkel, Gabriella Crespi-asztalokkal, Gió Ponti-székekkel, valamint Le Corbusier és Pierre Jeanneret indiai motívumokat idéző karosszékeivel.
Milánóban kis túlzással kevesebb kultikus történelmi emlékhely található, mint világhírű futballcsapat. Nincs végeláthatatlan homokos tengerpartja, nem zubognak körülötte vízesések, és nem szeli ketté folyó. Az olasz gazdasági és divatélet központjaként tündöklő város mégis az egyik legnépszerűbb olaszországi célpont, és kiváló hosszú hétvégés program abban az esetben is, ha nem focituristaként toppanunk be.
(Fotók: Six Gallery, Yatzer.com)
titkos kert | olaszország | milánó | six project
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!