A változó adószabályok és törvények miatt számos szupergazdag választ magának új otthont. Elsősorban a britek és a kínaiak költöznek, és bőven vannak, akik tárt karokkal és pénzügyi előnyökkel várják őket.
Világszerte egyre sűrűbben költözködnek a milliárdosok, hogy kedvezőbb adózási feltételeket találjanak – közölte a Financial Times. Az Egyesült Királyság döntése, hogy megszűnteti a régóta fennálló „nem-dom” adórendszerét, önmagában sok gazdag külföldit elgondolkodtatott arról, hogy ideje költözni. A non-dom olyan nagy-britanniai lakost jelöl, akinek adózási szempontból állandó lakóhelye az Egyesült Királyságon kívül van. Ennek azonban nincs köze az állampolgárságához, csak az adott személy adózási státuszára vonatkozik.
Más országok viszont igyekeznek elcsábítani a gazdagokat, jó példa a svájci „forfait” rendszer, ami lehetővé teszi a kialkudott adókulcsokat, és az olyan megapoliszok, mint Dubaj és Szingapúr szintén igyekeznek megnyerni a hatalmas nettó vagyonnal rendelkező magánszemélyeket.
A nagy győzködés következménye, hogy az idén várhatóan rekordszámú, 128 ezer milliomos költözik majd más országba.
Ez a szám különben tavaly sem volt már alacsony, akkor 120 ezren tették át székhelyüket.
Más országok politikai nyomásra szigorítják rendszereiket: Olaszország megduplázta a külföldi jövedelmekre kivetett átalányadót, évi 200 000 euróra, míg Portugália szigorította az új lakosokra vonatkozó programját. Mivel egyre többen vetik fel a méltányosság és a helyi hatás kérdését, ez a szigorodás egy újabb tendenciát jelent, az adóparadicsomok praktikái mellett.
A britek mellett a legnagyobb számban a kínai milliárdosok terveznek költözni. A kínai szupergazdagok Hszi elnök drákói zéró-Covid-politikája, és a vagyon újraelosztásáról szóló „közös jólét” programja elől kezdtek menekülni.
Másfelől az olyan befogadó országok, mint Szingapúr, Dubaj, Monacó vagy az Egyesült Arab Emírségek nemcsak pénzügyi kedvezményeket kínálnak, de személyre szabott életstílust is.
Továbbá ezek az országok és városok nemcsak a szupergazdagok, de a mezei turisták számára is izgalmasak, Dubaj például jelenleg egyenesen a legtrendibb úti cél a világon, Szingapúr pedig már mindjárt a reptérre érkezéskor letaglóz az új, szuperlátványos termináljával.
(Forrás: Financial Times, fotók: GettyImages)
magánrepülő | repülő | utazás | magángép | milliomos
Dubaj a multikulturális gasztronómia egyik fellegvára is
Ez a három leggyakoribb ok, ami miatt lekésheted a repülőt
Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!