Tavaly év végén adták át a szingapúri reptér teljesen átalakított kettes terminálját (Changi Terminal 2). A tervező BOIFFILS Architectures fő ihletője a városállam híres Garden Cityje volt, célja pedig egy új reptéri formanyelv megteremtése.
Még at 1990-es években épült a szingapúri reptér kettes terminálja, amit 2003-ban renováltak, azóta viszont nem történt jelentősebb beavatkozás. A városállam közben folyamatosan fejlődött, számtalan dolog megváltozott, részben ezekre is reagált a BOIFFILS Architectures átalakítási terve, amelyet öt év munkával valósítottak meg.
Sokat segített a háromszintes, összesen 120 ezer négyzetméteren elterülő terminál átalakításánál a stúdió plázák és más közterek tervezésénél megszerzett rutinja, inspirációnak pedig bőven elég volt Szingapúr híres Garden Cityje, amelynek képe most már nyomban a landolás után felidéződik az utasok előtt.
Amennyire lehet, beengedték a természetet, növények és földszínek használatával, az óceán megidézésével, hogy minél jobban elszakadjanak a hagyományos, business-jellegű reptértervezéstől.
A pörgős-rohanós-pragmatikus alapélményt igyekeztek áttranszformálni egy izgalmasabb, interaktív, erős audiovizuális hatásokkal operáló kalandba. Erre nem csupán a markáns átalakítás kedvéért volt szükség, de a mind stresszesebb utazási forgatókönyvek ellensúlyozása érdekében is.
A megújított terek célba vesznek minden érzékszervet, hogy kényelmesebb, barátságosabb, mégis ingergazdagabb legyen a reptér. Az indulási csarnokban tizennégy méter magas, digitális Csodavízesés készült, körülötte függőleges kerttel és „megalitikus” sziklákkal; a Dreamscape kert növényeit a napszaknak megfelelően változó digitális égbolt világítja meg; de gondoltak az old school reptérlátogatókra is: az ő kedvükért készült el a klasszikus információs táblákat idéző Flap Pixet installáció.
Az 1984-ben alapított BOIFFILS Architectures tízévente érkezik el egy-egy mérföldkőhöz: 1994-ben fejeztek be egy luxus bevásárlóközpontot Bangkokban, amivel megvetették a lábukat Ázsiában; az alapító Jacqueline és Henri Boiffils mellé 2004-ben csatlakozott Basile Boiffils, aki ma már második generációs családtagként vezeti az irodát; 2014-ben a biofil tervezést honosították meg egy másik gigantikus, 200 ezer négyzetméteres bangkoki plázánál, az EmQuartier-nél; és bár a szingapúri repteret már tavaly év végén átadták, az viszont biztos, hogy új mérföldkőnek számít a BOIFFILS Architectures-nél.
(Forrás: BOIFFILS Architectures, fotók: Changi Airport Group - Fabian Ong)
changi | repülőtér | szingapúr | építészet | dizájn | BOIFFILS Architectures
Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen
5 lélegzetelállító túraútvonal Európában, amin egyszer az életben végig kell menni

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!