Az ultraluxus albérleti piac szabályosan aranykorát éli New Yorkban, Londonban és Dubajban is. Ennek az oka az, hogy egyre több milliárdos dönt úgy, otthonát csupán kibérli, de nem vásárolja meg.
Érdekes jelentést tett közzé nemrég a Beauchamp Estates: az emelkedő kamatlábak és illetékek miatt a milliárdosok újragondolták befektetési stratégiájukat. és a tavalyi év első felében már nagyjából 18,9 millió dollárt, azaz 6,5 milliárd forintot költöttek felsőkategóriás otthonok bérlésére London-szerte. Ennek eredményeként a brit fővárosban az albérleti díjak évente 8,8 százalékkal emelkedtek, és mára közel negyven százalékkal meghaladják a járvány előtti szinteket.
A szupergazdagok azonban nem csak Londont lepték el. A szuperprémium kategóriás lakások bérleti piaca világszerte egyre élénkebb, különösen az olyan kozmopolita helyszíneken, mint Miami és Los Angeles.
London pedig olyan helyekkel találja magát versenyben, mint Dubaj, Manhattan, vagy éppen a francia Riviéra települései.
A szakértők szerint ezeken a piacokon nagyon erős a kereslet, a bérleti díjak pedig az egekben vannak a kínálati oldalon tapasztalható hiány miatt. Éppen ezért várhatóan a közeljövőben továbbra is nagy lesz az igény a luxusingatlanok bérlésére.
Mindeközben az Egyesült Államokban lassul az ingatlanpiac, ami egyértelművé teszi, hogy a leendő lakásvásárlók továbbra is bíznak abban, hogy a jelzálogkamatok csökkenni fognak. Egy statisztika szerint a vagyonos bérlők száma 2015 és 2020 között 82 százalékkal nőtt az USA-ban, az egymillió dollárt meghaladó jövedelemmel rendelkező amerikai bérlők száma pedig soha nem volt olyan magas, mint 2020-ban: meghaladta a háromezerháromszáz főt, miközben a bérleti díjak még mindig jóval a járvány előtti szint felett vannak.
Közben Budapesten sem áll le az élet, vannak olyan kerületek, ahol már egymillió forintnál is több az ingatlanok négyzetméterára.
(Forrás: RobbReport, fotó: Getty, címlapfotó: Dezeen, illusztráció)
luxuslakás | albérlet | milliárdos | bérlés | lakás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!