Arculattervezési pályázatot hirdet a megújuló Nagykörút egységes vizuális megjelenésének megalkotására a BKK. A cél, hogy Budapest egyik legfontosabb köztere újra rangjához méltó módon jelenjen meg a főváros és a fővárosiak mindennapjaiban – a fizikai tér mellett a vizuális térben is.
„A Nagykörút az elmúlt másfél évszázad során Budapest fejlődésének egyik szimbólumává vált, a körút mindig is a város nyüzsgő közösségének helyszíneként szolgált” – írja a BKK. Ez azonban most, néhány évtizednyi „fokozatos hanyatlás” után nem teljesen magától értetődő, ám a Fővárosi Önkormányzat és a BKK átfogó Nagykörút megújítási programja visszahozná a körút régi fényét.
Az első lépés a kerékpársávok kialakítása volt, másodikként
a Nagykörút teljes közterületi megújítása következhet majd a Nyugati tér és a Boráros tér közötti szakaszon.
Ugyanakkor az újjászületéshez szervesen kapcsolódik a körút vizuális megjelenése is.
Az augusztus 4-én induló grafikai pályázat célja, hogy a Nagykörút egységes és korszerű vizuális megjelenést kapjon, miközben teret ad az egyes szakaszok – így a Szent István, a Teréz, az Erzsébet, a József és a Ferenc körút – karakterének is. A BKK olyan arculati koncepciót vár, amely „egyaránt alkalmazható online (pl. közösségi médiában, webes felületeken) és offline felületeken (plakátok, brossúrák, kirakatok, utcabútorok), és hozzájárul ahhoz, hogy
a Nagykörút újra identitásképző közösségi térré váljon, amelyre minden budapesti büszke lehet.”
A BKK újszerű, de felelős megközelítésre biztat, „egyszerre fiatalos és befogadó, letisztult, ugyanakkor sokszínűen adaptálható” arculatot vár. Fontos üzenet, hogy „a Nagykörút nem csupán közlekedési útvonal, hanem a budapesti közösség színtere – múltjával, jelenével, jövőjével, ikonikus részleteivel együtt.”
A pályázati anyagról, a feltételekről és a határidőkről mindent megtalálsz ezen az oldalon.
Tavaly nemhogy az arculat, de maga a Nagykörút felújítási terveit tették közzé, ahogy akkor írtuk: „Lehet, hogy eltűnnek a gíroszosok, GSM-üzletek, filléres kocsmák, és az évek óta kiadó-eladó matricás kínai boltok, és zöldsétányosabb lesz a Nagykörút Mester utca és Nyugati tér közti része.”
Persze sejthetjük, hogy ez nem megy egyik napról a másikra, az akkori közlés szerint a megvalósítás szakaszonként jöhet majd létre, hosszában és széltében egyaránt.
(Forrás, fotó: BKK)
bkk | pályázat | dizájn | budapest | nagykörút | közlekedés
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Itt a friss Roadster Erdéllyel, Marrákes titkaival és a világot meghódító magyar fotóssal
Kvíz: hegyek, tengerpartok, szigetek, tavak – Olaszország
6 program, amiért érdemes kimozdulni a következő napokban
Kvíz: Mennyire ismered Budapestet? 10 nehéz kérdés a magyar fővárosról
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!