Fizetnek valakinek azért, hogy egy éven át végigegye New Yorkot

Álommeló, 2349. fejezet.

A New York Magazine és a Grub Street egy tapasztalt írót keres, aki egy éven át járná New York éttermeit. Saját rovatot vinne és hetente megjelenő hírlevelet szerkesztene, melyben ötven gasztronómiai epizódban mesélné el a város történetét.

Az igazi fanatikust igénylő pozíció a "foodie" kifejezést eredetileg megalkotó díjnyertes magazinnál jelentős múltra tekint vissza. A pályázónak vérbeli gasztronómiai megszállottnak kell lennie, jól ismernie a pulzáló metropoliszt, és persze kiemelten fontos a szakmai tapasztalat is.

A teljes munkaidős feladat jövő januárban kezdődik, a rovat The Year I Ate New York címen fut, és egy jó értelemben vett őrült, étteremmániás író 2022-es gasztrokalandjait mutatja be.

Tényleg álomszerűen hangzik, de valóban tapasztalt és ambiciózus szerzőt kíván.

Le tudnád írni, hogy New York kínai negyedében melyik tészta volt a legmeghatározóbb az életedben? Izgat az ötlet, hogy tizennégy egymást követő estén vacsorapartit rendezz, hogy egyszer és mindenkorra kiderítsd, ki a város legjobb cateringese? Állandóan azon gondolkodsz, milyen lenne hamburgert enni a New York Yacht Club bárpultjánál, vagy sült kagylót kóstolni valamelyik autentikus étteremben, netán szusit enni Manhattan eldugott helyein? Gondoltál már rá, hogy birkasültet és steak-homár duót rendelj Keensben?

Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket kell végiggondolniuk magukban azoknak, akik elküldenék a CV-jüket.

A pozíció versenyképes fizetést és bőséges költségtérítést biztosít. Az ideális pályázónak van írói tapasztalata, New Yorkban él (és elég jól ismeri  várost), igazi gasztrorajongó  (bár nem kritikus), éles eszű, jó szeme van, nem riasztja el a feladat, ha esetleg egy este két vacsorát is végig kell ülnie, valamint elég kitartó ahhoz, hogy elmenjen enni... mindig.

A jelentkezéshez a szokásos dolgok mellett egy nyolcszáz szavas irományt kell csatolni, amiben egy felejthetetlen New York-i estéről mesél a szerző, hogy megmutassa, miért őt kell felvenni erre az enyhén szólva is őrülten jó állásra.

A híres-hírhedt szesztilalom vége óta Manhattan első whiskeylepárlója nyílt meg nemrég, méghozzá a városrész igencsak trendinek számító NoHo negyedében. A Great Jones Distilling Co. négyemeletes üzemét hat évig építették, és számos akadályt kellett leküzdeni, hogy beindulhasson.

(Forrás: New York Magazine, fotók: Getty Images)

munka | író | étel | étterem | feladat

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom