A vasúti közlekedés reneszánszát éli Európában, különösen az éjszakai járatok iránt nőtt meg a kereslet. A közös fülkék gondolata azonban sokakat visszatart attól, hogy a vonatozás valóban alternatívát jelentsen a rövid távú repülőutakkal szemben.
Ezen változtatna most egy berlini startup, a Nox, amely 2027-től privát kabinos éjszakai járatokkal és megfizethető árakkal forradalmasítaná a közlekedést.
Az új vonatok háromféle kabinkategóriában várják majd az utasokat. Lesznek egyágyas, kétszemélyes emeletes kabinok, valamint úgynevezett alsó ágyas „panoráma” fülkék is.
A tervek szerint 2035-re száz európai város között közlekednek majd az éjszakai járatok, összekötik
Párizst, Amszterdamot, Barcelonát, Koppenhágát, Varsót, Budapestet és Rómát is.
A jegyárak a tervek szerint hetvenkilenc eurótól, azaz nagyjából harminckétezer forinttól indulnak egyágyas kabin esetén, míg a kétágyas kabinok száznegyvenkilenc eurótól, vagyis körülbelül hatvanezer forinttól lesznek elérhetők.
(Forrás: Euronews, fotók: Getty, a címlapkép csak illusztráció)
kabinok | vasút | vonat | budapest | utazás | új
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Meglepő ország végzett az első helyen a világ legbiztonságosabb egyéni úti céljai között
Nincs egyetlen üdülőközpontja sem, alig járnak ide turisták, mégis ez lehet Európa egyik legizgalmasabb szigete
Bécs Újbudája épített magának egy saját sportparkot
Ezért kerülik sokan ezt a népszerű ülést a hosszú távú repülőjáratokon
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!