Érdemes mindet megfogadni.
Tartsuk biztonságban a hőségtől a telefont
Jon Miller, a musicMagpie csoport kereskedelmi vezetője arra biztatta a nyaralókat, hogy gondoskodjanak telefonjuk hűvösen tartásáról, amikor a tengerparton élvezik a napsütést. Előfordulhat, hogy a telefon túlmelegszik és emiatt az alkalmazások lassabban futnak.
Ennek elkerülése és a mobil biztonságban tudása érdekében az utazási szakember azt javasolta, hogy tartsuk a készüléket minél többet árnyékban, ideális esetben pedig táskában a bútorok alatt.
– A legjobb, ha képernyővel lefelé pihentetjük, illetve ügyeljünk arra, hogy ne legyen közvetlenül a napon, valamint kapcsoljuk ki azokat az alkalmazásokat, amelyeket nem használunk, például a GPS-t – mondta Jon Miller. – Ezek ugyanis felesleges energiát igényelnek, és további terhelést jelenthetnek a készüléknek – magyarázta.
Védjük a készüléket a víztől
Az utazási guru szerint a vízkár komolyan károsíthatja a telefont, és egyes régebbi modelleket teljesen használhatatlanná tehet.
Azt javasolja, hogy mielőtt a medencébe indulnánk, mindig tegyük az elektronikus eszközöket egy műanyag tárcába, hogy elkerüljük a beázást.
Vízálló telefontokokat lehet vásárolni az interneten, csak még utazás előtt győződjünk meg róla, hogy valóban távol tartják-e a vizet, hogy megússzuk a katasztrófát.
Tartsuk biztonságban az értéktárgyakat a szobában
Az értékes tárgyaink meglovasítása ellen a szakértő azt ajánlja, hogy hagyjuk a szobában az értéktárgyainkat, mivel ez a legegyszerűbb módja annak, hogy biztonságban tartsuk, különösen, ha van szállodai széf.
Jon Miller kifejtette: – Nemcsak a lelki békét szolgálja, hanem segíthet abban is, hogy ne kelljen aggódni, amikor a medencében vagy a tengerben töltjük az időt.
– Amit sokan talán elfelejtenek, hogy mind az androidos telefonok, mind az iPhone-ok rendelkeznek olyan alkalmazásokkal, amelyek folyamatosan nyomon követik a készüléket, és még azt is lehetővé teszik, hogy blokkoljuk és zároljuk a mobilt. A szolgáltatásokra könnyű feliratkozni, és életmentőek lehetnek arra az esetre, ha bármi baj történne – tette hozzá.
Fontoljuk meg a biztosítást
Az értéktárgyak biztosítása nyugalmat ad és egy módja annak, hogy csökkentsük a kár vagy lopás okozta stresszt.
Az utazási guru a következőket tanácsolja: – Mielőtt megkötjük, mindenképpen ellenőrizzük, hogy a jelenlegi biztosításunk kiterjed-e az eszközökre külföldön, mivel így akár kedvezőbb formulát választhatunk.
Ha nem, akkor érdemes olyan biztosítás után nézni, amely tartalmaz készülékfedezetet. Ez egy viszonylag olcsó módja annak, hogy nyugalmat biztosítson a nyaralásra – különösen ahhoz a rosszul végződő forgatókönyvhöz képest, ha netán új készüléket kell vásárolni.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
nyaralás | biztonság | elektronikus | szakértő | eszközök
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!