Országos sztrájk bénítja meg hamarosan a légi közlekedést, teljes lesz a leállás a brüsszeli reptereken

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Jelentős fennakadásokra kell a héten számítani Belgiumban. A március 12-re meghirdetett országos sztrájk a légi közlekedést is érinti. A brüsszeli repülőtér aznap minden induló járatot töröl, a Charleroi repülőtér pedig teljesen leállítja működését.

Belgium legnagyobb szakszervezetei országos munkabeszüntetést tartanak március 12-én a nyugdíjreform és a munkafeltételek miatt. A sztrájk több ágazatot érint, köztük a közlekedést és a repülőtéri szolgáltatásokat is.

A brüsszeli repülőtéren várhatóan a biztonsági ellenőrök, a poggyászkezelők és a légiforgalmi irányítók egy része is csatlakozik az akcióhoz. Éppen ezért a repülőtér bejelentette,

aznap minden induló járatot törölnek, és egyes érkező járatoknál is késések várhatók.

A Brussels South Charleroi Airport teljesen leáll aznap. A repülőtér közlése szerint sem induló, sem érkező járatokat nem tudnak fogadni a személyzet hiánya miatt. A brüsszeli repülőtéren egy átlagos napon akár kétszázötven járat is indulhat, így a sztrájk jelentős fennakadásokat okozhat a régió légi közlekedésében.

Az utasoknak azt javasolják, hogy ha március 12-re van foglalásuk, vegyék fel a kapcsolatot légitársaságukkal vagy utazásszervezőjükkel. Több légitársaság már bejelentette a rugalmas átfoglalási lehetőségeket: az Air Canada és a Brussels Airlines díjmentes módosítást kínál, míg az Emirates és a United Airlines alternatív útvonalakat javasol utasai számára.

(Forrás: Euronews, fotók: Getty)

munkabeszüntetés | repülőtér | brüsszel | sztrájk | belgium | reptér

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom