Nem most. És nem is a jövő héten. Egyszer majd, valamikor. Addig is tervezünk és álmodozunk.
Csandígarh, India – Le Corbusier-rajongóknak
Miután elhagytuk Delhit, de még nem vetettük bele magunkat a Himalájába, érdemes megállnunk Csandígarhban. Két indiai állam, Pandzsáb és Harijána fővárosa.
Egyike a világ kevés, mesterségesen tervezett városának.
Kevéssé ismert tény, de alapjaiban határozta meg a modern építészet lelkeként ismert Charles-Edouard Jeanneret, azaz Le Corbusier munkásságát. A 20. század egyik legnagyobb hatású építésze alkotta az 1953-ban alapított, sakktáblaszerűen felosztott Csandígarh kormányzati negyedét. Ha a magasból is megnéznénk a környéket, szálljunk fel a tavaly felújított Timber Trail libegőre!
Bath, Anglia – Fürdőváros Északon
A Brexit után is van élet az Egyesült Királyságban. Kellemes klímájú, elegáns üdülőváros Anglia dél-nyugati felének elbűvölő vidékén. Ahogyan a nevéből is kiderül, az Avon-folyó völgyében fekvő Bath a fürdőzés otthona, Anglia egyetlen természetes melegvízű forrását élvezhetjük arrafelé.
No meg gyönyörű neoklasszicista épületek látványát, melyek harmonikusan illeszkednek a rómaiak építette termálfürdők mellé.
Fő látványossága a Claudius császár idején felhúzott Római fürdő. Ha megéheztünk a csobbanás után, üljünk be a város egyik legjobb éttermébe, a The Circusbe, és próbáljuk ki a sóban érlelt tőkehalat sáfrányos és tárkonyos aiollival!
Marrákes, Marokkó – A Szahara szélén
Mozgalmas élet fogad az egymilliós városban: keveredik a sirályok és a macskák látványa, a dudák és a müezzinek hangja, a mecsetek nyugalma és az utcák nyüzsgése. Afrika legforgalmasabb piacának, a labirintusszerűen tekergő Dzsema el Fnának nehéz nemet mondani.
A szaharai homok szélén lüktető Marrákesben tízezer Marokkóról készült fotóval vár a Maison de la Photographie múzeum, és autentikus ízekkel az ország egyik legjobbjának számító Ksar Essaoussan étterem. Ha lazítanánk a városban tett séták után, keressük fel a Beldi Country Clubot, ahol három medence és egy hammam várja a vendégeket!
Romainville, Párizs – Périphérique
Sokak számára fehér foltnak tűnik a francia főváros központjától kissé távol eső Romainville negyede, pedig nem is annyira nehéz eljutni oda.
Mintegy tizenöt percnyi metrózással elérhető a Bobigny – Pantin – Raymond Queneau állomás, onnan pedig csupán néhány perces sétát követően már az underground művészvilág központjában kopogtathatunk be némi inspirációért a Komunumába, ahol a félig illegális buliktól a kiállításokig elég sok minden megfér.
Madrid, Spanyolország – Tele élettel
Nem könnyű és nem is lehet unatkozni a spanyol fővárosban, amely egy metropolisz valamennyi kuriózumát megadja, és ami még jobb: tele van parkokkal, művésznegyedekkel, apró meglepetésekkel és félrevonulós zugokkal.
Egy ideális madridi napon dél körül elvegyülünk a helyiekkel a Jurucha tapas bárban (próbáljuk ki a kiváló croquetast), megcsodáljuk a Tado dizájnshop antik és modern kerámiáit, vacsorázunk az El Viajero tetőteraszán, majd koktélozunk a Café Centralban, miközben élő dzsesszzene szól.
Ez is érdekelhet:
célpont | el kell jutni | bakancslista | toplista | utazásEbben az országban most inkább ne szálljunk be az alternatív taxiba
Erre indulj, ha Horvátország kicsiny Velencéit keresed!

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!