Sokan minden velejárójával együtt szeretik a repülést; az otthoni összepakolás és tervezgetés izgalmát, a várakozással teli, reptérre vezető utat, a megszokott termináli teendőket és a felszállás előtti utolsó kávét. Akadnak viszont olyanok, akik a lehető legminimálisabbra igyekeznek redukálni a kötelezőket, és minél egyszerűbben letudni az utazást. Nekik adunk tippeket.
Gyorsabb, egyszerűbb, kényelmesebb poggyászfeladás
Ennek a legjobb módja a Budapest Airport önkiszolgáló szolgáltatása. A rendszer lényege, hogy az utasok a (nyomtatott vagy épp elektronikus) beszállókártyán feltüntetett vonalkód beszkennelése után maguk nyomtathatják ki és helyezhetik el a feladni kívánt csomagon a poggyászcímkét.
Ezt követően az automatizált feladó pulton – a poggyászcímke beolvasását követően – egyszerűen feladható a poggyász.
A 2019-ben bevezetett szolgáltatáshoz a Wizz Air (bizonyos járatok esetén ), az Air France/KLM, az Aegean és a Norwegian csatlakozott már, a lista pedig folyamatosan bővül – érdemes tehát figyelni az újonnan bekerülő légitársaságok oldalait.
A Terminál 2A utasfelvételi csarnokában nyolc darab tagomat és hét darab bagomat van. Emellett az induló szinten a bejárat előtt egy darab tagomat használható. A Terminál 2B utasfelvételi csarnokában jelenleg tizennégy darab tagomat és tizenegy darab bagomat érhető el. Emellett az induló szinten a bejárat előtt még egy tagomat vehető igénybe.
No de mi az a bagomat és tagomat?
A bagomat az automatizált feladó pulton beolvassa a poggyászcímkét, ezután a szalagra helyezhető a poggyász. A tagomat pedig a poggyászcímke-nyomtató készülék, ami a beszállókártyán feltüntetett vonalkód beszkennelését végzi el. Ezt követően a kinyomtatott poggyászcímkét fel kell ragasztani a feladni kívánt csomagra.
Az önkiszolgáló poggyászfeladás tehát felgyorsítja és jelentősen kényelmesebbé is teszi a poggyászfeladás folyamatát. Nem kell sorban állni a check-in pultok előtt, kevesebb személyes kontaktussal jár. A rendszer felhasználóbarát, így bárki könnyedén igénybe tudja venni a szolgáltatást.
Így a legjobb vízhez jutni
Sokan a beszállás előtt vásárolják csak meg a fedélzetre szánt folyadékot, pedig akad olcsóbb – és zöldebb – megoldás is az újonnan beszerzett műanyagpalackos ásványvíz helyett. Mégpedig az otthonról – üresen – elhozott kulacs (amit ebben az állapotában át lehet vinni a biztonsági ellenőrzésen).
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren jó ideje már nem a mosdókat kell a palack feltöltésére használni, ugyanis a terminálon összesen tizenhárom ivókutat helyeztek üzembe, vagyis az utasok kiváló minőségű és friss csapvízzel tölthetik meg kedvenc kulacsukat a fedélzetre lépést megelőzően.
Komfortosabb filmnézés
Egy profi golfozó árulta el a titkát, aminek köszönhetően kedvenc tévéműsorait és filmjeit tudja nézni a levegőben úgy, hogy nem kell órákon keresztül a telefonját a kezében tartania.
Az utazási hacket a szükség szülte, mivel sok gépen ugyanis nincsen az ülésbe beépített televízió, így alternatív megoldáshoz kellett folyamodnia.
A sportoló leveszi a telefontokját a készülékéről, az ülésbe készített papírzacskó alját odahelyezi a telefonjához, majd visszateszi a tokot rá. Ezt követően a tasak másik felét a felhajtott tálca mögé teszi, ami tökéletesen megtartja azt. A trükknek köszönhetően többé nem kell órákon keresztül a telefonját tartania a kezében, hogy megnézhesse kedvenc filmjeit utazás során.
Ha pihentető alvást szeretnél
Számtalan olyan termék létezik, amely az utasok elalvásában hivatott segíteni, miközben ők alapvetően függőleges helyzetben vannak – és akkor még nem beszéltünk a zavaró tényezőként jelen lévő többi utasról, a turbulenciáról, netán a kényelmetlen ülésről.
Ezek alapján úgy tűnhet, nincs mód arra, hogy mélyalvásba merüljünk. De van.
Ezeket érdemes enni és inni a repülés előtt, alatt és után
A repülőgépen felszolgált ételek elég széles skálát fednek le a turistaosztályon kezünkbe nyomott sós mogyorótól kezdve az első osztályon séf által készített háromfogásos menüig. Az, hogy mit eszünk a levegőben, jelentős hatást gyakorol a repülési élményünkre.
A saját és utastársaink jóléte érdekében táplálkozzunk helyesen, és fogadjuk meg az alábbi tanácsokat.
(Fotók: Getty Images)
poggyáaszfeladás | repülés | könnyebb | kényelmes | önkiszolgáló
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!