A D.C. séfje, Danny Lledo a paella, vagyis a spanyol rizseshús készítésének mestere. Valenciában, a szintén szakács édesapjától leste el a fogás előállításának fortélyait, és arra jutott, van három aranyszabály, amit érdemes megfogadni akkor, amikor paella főzésre adjuk a fejünket.
Mi az a paella?
Talán kevesen tudják, de a paella elsősorban a munkásréteg étele volt. Ebédidőben, fatűzön főzték és gyakran közvetlenül a serpenyőből fogyasztották. Általában rizst, paradicsomot, hagymát, csigát, és nyúl vagy kacsahúst tartalmazott.
A fogás ma olyan, mint nálunk a rántott hús – elképzelhetetlen nélküle egy vasárnapi ebéd Spanyolországban.
Danny Lledo séf Valenciában született, most egy Michelin-csillagos étteremben dolgozik Washingtonban, paellája pedig valóban díjnyertes, hiszen több rangos elismerést is bezsebelt már. Ahhoz, hogy mi is hasonlóan isteni ételt készíthessünk,
három tanácsát érdemes megfogadni.
Ne kapkodj!
Lledo szerint a tökéletes alaplé a paella egyik kulcsa, ennek az elkészítése pedig körülbelül két órát vesz igénybe. A paellával kapcsolatban alapvetően is azt vallja:
maraton és nem sprint a főzése, így a folyamatot nem szabad siettetni.
A főszereplő a rizs
Az alaplé – bár segít megalkotni a paella harmonikus ízét – a hangsúlynak mégis csak a rizsen kell lennie. A rizs nagyjából tizennyolc perc alatt megfő, az első tíz percben magas, a következő hét percben közepes, majd egy percig ismét magas lángon érdemes főzni, hogy kissé az edény aljára karamellizálódjon.
Ne vigyük túlzásba az összetevőket
Az alapleven kívül sáfrány, olívaolaj, paradicsom, fokhagyma és paprika szükséges a tökéletes ízkombinációhoz, így Lledo szerint nem érdemes sem túl sok hússal, sem pedig zöldségek garmadával felborítani az egyensúlyt. Annyi összetevőt ajánl használni, amely lehetővé teszi, hogy minden elem egyformán élvezhető legyen.
(Forrás: Food&Wine, fotók: Getty)
rizseshús | spanyol konyha | praktika | tanács | paella | konyhai tanács
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!