Származásuk alapján diszkriminálnák a turistákat Párizsban, vannak, akinek többet kellene fizetnie a belépőkért

Miközben sok város kínál remek ingyenes programokat, a világ legismertebb nevezetességei esetében már megszokott, hogy belépődíjat kell fizetni. Franciaországban azonban nemsokára néhány látogatónak a híres látnivalók megtekintéséhez mélyebben a zsebébe kell nyúlnia, mint másoknak.

Rachida Dati kulturális miniszter bejelentette, hogy az Európai Unión kívüli állampolgároknak hamarosan plusz öt eurót (kétezer forintot) kell majd fizetniük bizonyos nevezetességeknél. Dati szerint az így keletkezett többletbevétel jelentős mértékben hozzájárulna a kulturális örökségek fenntartásához.

Ha bevezetik, a díjemelés valószínűleg a Louvre-ban debütál majd, ahol jelenleg huszonkét euró, azaz nagyjából 8900 forint) egy belépőjegy. Később ezt kiterjeszthetik például a versailles-i palotára és a Musée d'Orsay-re is.

„Észszerű, hogy egy francia látogató ugyanannyit fizet a Louvre-ba, mint egy brazil vagy kínai turista?”

– tette fel a kérdést Dati a Standardnak adott interjújában. Hozzátette, meglátása szerint nem lehet elvárni, hogy a franciák állják a teljes fenntartási költséget.

A javaslat nem aratott osztatlan sikert. A Louvre dolgozói már most aggódnak amiatt, hogy

nekik kellene „ellenőrizniük” a látogatók száramazását.

Ez azonban nem minden. Dati azt is fontolgatja, hogy a decemberben újranyíló Notre-Dame székesegyházba történő belépéshez is jegyet kell majd váltani. Ez azért meglepő, mert a székesegyház történetében ilyen intézkedés még sosem történt.

Ariel Weil polgármester felemelte a hangját az ötlet ellen. Úgy véli, morálisan elfogadhatatlan, hogy pénzt szedjenek a hívőktől. Ugyanakkor Európa más híres katedrálisaiban, például a londoni Szent Pál-székesegyházban és a barcelonai Sagrada Famíliában már bevett gyakorlat, hogy a látogatóknak fizetniük kell a belépésért. A vallási szertartások ezeken a helyeken továbbra is ingyenesen látogathatók.

(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)

párizs | louvre | belépő | franciaország | áremelés

FOLYTASD EZZEL

Magyarország ásványvíz-forrásai túracélpontnak is tökéletesek

Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom