Az olimpia alatt Párizs lesz a legbiztonságosabb hely a világon - jelentette ki a francia belügyminiszter a Le Journal du Dimanche-nak adott nyilatkozatában.
Gérald Darmanin szavait az insidethegames.biz portál idézte, kiemelve, hogy a tárcavezető szerint az olimpiai játékok biztonsága továbbra is a legfontosabb prioritás a francia hatóságok számára. A belügyminiszter kitért arra, hogy
a játékok előtt egymillió embert vetnek alá ellenőrzésnek, és nyolcvankilencezren már átestek a vizsgálaton.
Darmanin különösen fontosnak nevezte az ötkarikás játékok biztonságán őrködő csapat tagjainak átvilágítását, közlése szerint eddig kétszázötvenen akadtak fenn a rostán. Leszögezte, hogy csak a szigorú szűrőn átesett biztonsági emberek kaphatnak személyi belépőkártyát és működhetnek közre az olimpián.
A biztonsági műveletek részeként említette az egyének nyomon követését.
"Húszezer embert figyelnek a titkosszolgálatok. Nem mindegyikük tartózkodik Franciaországban" - magyarázta.
A lehetséges veszélyforrások közé sorolta a radikális iszlám híveit és a különböző szélsőséges csoportokat. Azt is megjegyezte, hogy
a kiberfenyegetés "tovább növekszik, és ez lesz a holnap támadása".
Darmanin kijelentette, hogy a biztonsági erőfeszítések és a figyelem egyik fő fókusza továbbra is a Szajnán sorra kerülő megnyitóünnepség. A fenyegetések kockázatának enyhítése érdekében folyamatosan csökkentették a rendezvényen résztvevők számát.
Az olimpiák történetében először a ceremóniát stadionon kívül, szabadtéri helyszínen, a Szajnán tartják, ahol csaknem hat kilométeres szakaszt kell majd ellenőrizni. A folyóparton mintegy háromszázezer néző gyűlhet össze, szemben a kezdetben kalkulált hatszázezres, félmilliós tömeggel.
(Forrás: MTI, fotók: Getty)
párizs | terror | terrorcselekmény | terrorizmus | olimpia
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!