Jordániában, Petra ősi városában a közelmúltban egy addig ismeretlen sírt fedeztek fel a régészek. Úgy tudni, legalább tizenkét emberi csontváz és számos műtárgy volt benne, melyek a becslések szerint legalább kétezer évesek.
Az Amerikai Kutatóközpont ügyvezető igazgatója, Dr. Pearce Paul Creasman személyesen vezette azokat a régészeket, akik nemrég feltárták az ősi sírt. Csapatával radarokat használtak a föld alatti objektumok észlelésére, a vizsgálatok során pedig erős hasonlóságokat találtak a híres építmény jobb oldalán már korábban feltárt sírokkal. Ez pedig elegendő bizonyíték volt ahhoz, hogy engedélyt kaphassanak a jordán kormánytól az ásatás megkezdésére.
A csapat egy forgatócsoporttal augusztusban tárta fel a sírt, amelyben csontvázmaradványokat, valamint bronzból, vasból és kerámiából készült sírtárgyakat találtak. Az emberi maradványok, bár épek, erősen kitettek a sivatagi időjárásnak, így nagyon sérülékenyek.
A temetkezési helyet a nabateusok, azaz az ősi arab nomádok használhatták,
akiknek a területen volt a sivatagi királysága az időszámításunk előtti negyedik századtól egészen 106-ig.
Mint ismert, Petrát a 2000-es években a világ hét új csodája közé választották egyedülálló építészete és a várost övező rejtélyek miatt. Az ikonikussá vált Kincstár épületénél évente több százezer turista fordul és megannyi film forgatási helyszíneként is szolgált. A leghíresebb ezek közül az 1989-es Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag című mozi volt, amelyben magát a Szent Grált keresték a területen.
(Forrás: CNN, fotók: Getty, illusztrációk)
Indiana Jones | szent grál | sír | petra
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
A szenvedély, az árulás és a túlvilág jelenik meg egyetlen, zsigerig ható kortárs darabban a Müpa színpadán

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!