Titkos sírt találtak ott, ahol Indiana Jones a Szent Grált kereste

Jordániában, Petra ősi városában a közelmúltban egy addig ismeretlen sírt fedeztek fel a régészek. Úgy tudni, legalább tizenkét emberi csontváz és számos műtárgy volt benne, melyek a becslések szerint legalább kétezer évesek.

Az Amerikai Kutatóközpont ügyvezető igazgatója, Dr. Pearce Paul Creasman személyesen vezette azokat a régészeket, akik nemrég feltárták az ősi sírt. Csapatával radarokat használtak a föld alatti objektumok észlelésére, a vizsgálatok során pedig erős hasonlóságokat találtak a híres építmény jobb oldalán már korábban feltárt sírokkal. Ez pedig elegendő bizonyíték volt ahhoz, hogy engedélyt kaphassanak a jordán kormánytól az ásatás megkezdésére.

A csapat egy forgatócsoporttal augusztusban tárta fel a sírt, amelyben csontvázmaradványokat, valamint bronzból, vasból és kerámiából készült sírtárgyakat találtak. Az emberi maradványok, bár épek, erősen kitettek a sivatagi időjárásnak, így nagyon sérülékenyek.

A temetkezési helyet a nabateusok, azaz az ősi arab nomádok használhatták,

akiknek a területen volt a sivatagi királysága az időszámításunk előtti negyedik századtól egészen 106-ig.

Mint ismert, Petrát a 2000-es években a világ hét új csodája közé választották egyedülálló építészete és a várost övező rejtélyek miatt. Az ikonikussá vált Kincstár épületénél évente több százezer turista fordul és megannyi film forgatási helyszíneként is szolgált. A leghíresebb ezek közül az 1989-es Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag című mozi volt, amelyben magát a Szent Grált keresték a területen.

(Forrás: CNN, fotók: Getty, illusztrációk)

petra | Indiana Jones | szent grál | sír

FOLYTASD EZZEL

Magyarország ásványvíz-forrásai túracélpontnak is tökéletesek

Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom