Az Aeropark Budapest megmutatta, milyen látvány tárul a pilóták elé, amikor a korfui repülőtér 34-es pályájára készülnek landolni egy Boeing 737-essel.
A sziget és a reptér különleges fekvése nemcsak a pilótáknak adja fel a leckét, de számos turistát is a környékre csábít, hogy onnan figyeljék az érkező és induló járatokat.
A repülő utasai közben már a leszálláskor megpillanthatják a sziget egyik jelképét, az öböl közepébe nyúló földnyelven fekvő Vlacherna-kolostort és a mellette található Egérszigetet. A terepviszonyok miatt a pilótáknak némileg oldalról kell közelíteniük a légikikötő felé, és csak az utolsó pillanatban fordulnak rá a végső egyenesre.
A Joánisz Kapodísztriasz nemzetközi repülőtér 1937-ben nyitotta meg kapuit, és a legnagyobb forgalmat nem meglepő módon a nyári hónapokban bonyolítja. A járvány előtt évente több, mint három millió ember fordult meg itt, tavaly két millió utazót kezelt a légikikötő.
A második világháború idején a kifutópálya még csak hatszáz méteres volt, és mesterséges feltöltéssel nyújtották meg többször is,
mire 2370 méteres mai hosszát elnyerte az ’50-es évek második felében. Az első kereskedelmi járat 1949 tavaszán landolt itt, a ma is használatos terminált viszont csak a ’70-es évek elején adták át a forgalomnak.
Tudod, hogy miért halványulnak el a fények a kabinban fel- és leszállásnál? És azt, hogy hogyan oldhatják meg a disznók a repülőterek egyik legnagyobb problémáját?
(Forrás: Aeropark Budapest/Youtube, képek: Unsplash)
görögország | pilótafülke | repülőtér | landolás | leszállásBár legális a marihuána-fogyasztás, akár börtönt is kaphat, aki itt füvezik
Velence rémálmaiból kerültek elő ezek a turisták
